Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün kadınlara yönelik eğitim faaliyetleri devam ediyor

23
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak İlçelerimizde faaliyet göstermekte olan Halk Eğitim Merkezleri’nin verdiği çeşitli kurslardan yararlanmakta olan 229 kadın kursiyere 2014 yılı Aralık ayı içinde “Aile İçi İletişim” konulu eğitim verildi.
HABER MERKEZİ
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak İlçelerimizde faaliyet göstermekte olan Halk Eğitim Merkezleri’nin verdiği çeşitli kurslardan yararlanmakta olan 229 kadın kursiyere 2014 yılı Aralık ayı içinde “Aile İçi İletişim” konulu eğitim verildi. Verilen eğitimlerde anne, baba ve çocuklar arasında kurulması gereken sağlıklı iletişimin püf noktaları hakkında açıklamalar yapıldı. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nde görevli Çocuk Gelişimci, Öğretmen ve Psikologlar tarafından verilen eğitimlerde; “Aynı şeyi neden farklı gördüğünüzü anlamaya çalışmazsanız, bu kez birbirinizi yargılamaya başlarsınız.” gerçekliği ışığında ebeveynlerin çocuklarını anlamaya çalışmalarının gerekliliği ve çocuklarımıza da bu bilinç düzeyinin kazandırılmasının önemi üzerinde duruldu. Aynı zamanda söz konusu eğitimlerde madde bağımlılığı  konusunda da bilgilendirmeler yapıldı..
Kırklareli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hatice Malkoç Çetin yaptığı açıklamasında; eğitimlerde, mutlu anne-babanın mutlu çocuk yetiştireceğini, aile içi anlaşmazlıklarda aile bireylerinin birbirleriyle açıkça konuşmalarının gerekliliğinin altının çizildiğini belirtti. Çetin, İl Müdürlüğünce 2015 yılında da gerek Sosyal Dayanışma Merkezleri gerekse Halk Eğitim Merkezleri’nden hizmet alan kadınlara çeşitli alanlarda bilinçlendirme ve bilgilendirmeye yönelik eğitim programlarının devam edeceğini söyledi. (Savaş Eskici).

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here