Aile Sağlığı Elemanı başvurularında son gün

16
Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Aile Sağlığı Elemanı olarak çalışmak isteyenlerin istenen  yazılı belgeler ve dilekçe ile birlikte Müdürlüğe şahsen müracaat etmeleri gerektiği, üçüncü şahıslar aracılığı ve postayla yapılan başvurular kabul edilmeyeceği belirtildi.
HABER MERKEZİ
Bugün başlayıp, 23 Aralık 2011 Cuma günü mesai saati bitiminde sona erecek müracaatlarda söz konusu pozisyonlara başvurularda aranacak şartlar ile istenen belgeler hakkındaan açıklamada şunlar kaydedildi:
“ Söz konusu pozisyonlara başvurularda; Türkiye’de mesleğini icra etmeye yetkili ve Ortaöğretim veya Yüksek Öğretim Kurumlarının Ebelik, Hemşirelik, Sağlık Memuru (Toplum Sağlığı), Acil Tıp Teknisyenliği Bölümleri’nden mezun olanlar başvurabilecektir. Vekil Ebe-Hemşire-Sağlık Memuru (Toplum Sağlığı) olarak çalışan kişiler de başvuru yapabilecektir. Başvuru için ilimizde ikâmet şartı aranmayacak, ülke genelinden başvuru alınacaktır. Başvuru tarihi itibariyle altı ay öncesine kadar kamu görevlisi olanlar (657 Sayılı Kanun 4/A, 4/B, 4924 Sayılı Kanun, 399 Sayılı KHK, 5393 Sayılı Kanunu’nun 49. Maddesine göre çalışanlar v.b) başvuramayacaktır. (Dilekçe örneği ektedir.) şartları aranacak.
Diploma (Sağlık Bakanlığı Tescilli ve Noter Onaylı). Adli Sicil Kaydı. Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (Nüfus Müdürlüklerinden Temin Edilecek). Fotoğraf (Dört Adet Vesikalık). Sağlık Raporu (Görevini Devamlı Yapmasına Engel Olabilecek Akıl Hastalığının Bulunmadığına İlişkin Sağlık Raporu). Aile Hekimi-Aile Sağlığı Elemanı Anlaşma Formu istenecek.
Müracaatta bulunanların belgeleri Müdürlüğümüzce incelenecek ve ASE (Aile Sağlığı Elemanı) olarak çalışma hakkı kazananlar ile göreve başlama takvimi Müdürlüğümüz web sitesinde (www.kirklareli.saglik.gov.tr) yayınlanacaktır.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here