Ahmetler Köyü artık kendi ‘SU’yunu kullanıyor

46
Kırklareli’nin Kofçaz ilçesine Bağlı Ahmetler Köyü Muhtarı Hüseyin Uslu; “1. grup Şebeke Suyu’ndan ayrıldık. Artık kendi suyumuzu kullanıyoruz” dedi.
HABER MERKEZİ
140 nüfuslu 44 haneli olan Ahmetler Köyü, yıllardır kendi kaynağı varken Kocayazı Köyü’ne bağlı 1. Grup Şebeke Su Hattı’ndan içme suyunu kullanıyordu.
Muhtar Uslu, köyde 12 tane su kaynağının olduğunu belirterek bir türlü bu kaynakları bütçe yetersizliğinden dolayı kullanamadıklarını söyledi.
Muhtar Uslu; “Köyümüzün hali hazırda bulunan 12 su kaynağını yıllardır kullanamıyorduk. Öncelerde kendi kaynaklarımızı kullanamamaktan dolayı büyük bir üzüntü duyuyorduk. Bununla ilgili bir proje hazırlayarak, Trakya Kalkınma Ajansı’na sundum ve projem ajans tarafından onay gördü.
Hazırladığımız proje kapsamında köyümüzün 12 su kaynağını bir araya toplayarak, köye 900 metre uzaklıkta mevcut depomuza pompalıyoruz ve yanına birde ek olarak 40 tonluk daha yaptık.
Bu sayede Kocayazı’nın 1. Grup Şebeke Suyu’ndan ayrıldık. Köyümüze aylık 18 bin lira fatura gelirken, şimdi ise 2 bin ila 3 bin lira arasında fatura gelmeye başladı. Yaklaşık bir yıldır kendi su kaynaklarımızı kullanıyoruz” dedi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here