Ahmet Mithat’tan engellilere destek

13
İstanbul Ataşehir Belediyesi΄nin “Tane Tane Kapakları Toplayalım, Adım
Adım Engelleri Aşalım” Kampanyası çerçevesinde kapak toplama çalışmasını
Kırklareli’de Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Kırklareli Şubesi
yürütüyor.

HABER MERKEZİ

İstanbul Ataşehir Belediyesi tarafından engellilere tekerlekli sandalye temin etmek için yurt genelinde başlatılan Kapak Toplama Kampanyası’na Ahmet Mithat İlköğretim Okulu öğrencileri de destek verdi.
TSD Kırklareli Şube Başkanı İrfan Özeklioğlu Kampanyaya topladıkları kapaklarla destek veren Kırklareli Ahmet Mithat İlköğretim Okulu öğrencilerini ziyaret ederek kampanya hakkında bilgilendirmelerde bulundu.
TSD Şubesi Başkanı İrfan Özeklioğlu’da engellilere herkesin destek vermesi gerektiğini belirterek; “Bu kampanya çok önemli. Her kapak, umuda giden bir adımdır. Başta siz olmak üzere öğretmenlerimize ve öğrencilerimize göstermiş oldukları bu ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Toplanan kapakların, Ataşehir Belediyesi΄ne gönderilecek. 250 kilogram ağırlığında gelen 10 bin kapak, katı atık işiyle uğraşan bir firmaya gönderilecek ve bu firma tarafından 250 kiloluk plastik kapağa bir tekerlekli sandalye verecek. Diğer öğrencileri ve herkesi engelliler için faydalı olacak bu kampanyaya destek vermeye çağırıyoruz. Unutmamalıyız ki her sağlıklı insan bir engelli adayıdır. Sizlerde içtiğiniz suların kapaklarıyla bir engelliyi sevindirebilirsiniz.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here