Ahmet Mithat’ın izcilerinden muhteşem gösteri

22
Kırklareli merkez ilçede eğitim ve öğretim vermekte olan Ahmet Mithat İlköğretim Okulu’nun İzci Grubu 09 Nisan 2012 Pazartesi günü saat 20.00’de Kırklareli Kültür Merkezi’nde düzenlenen “İzci Yemin Töreni”nde yemin ederek İzci oldular.
HABER MERKEZİ
Programa gelen misafirleri kapıda 6/B Sınıfı öğrencisi Gaye Karagöz, 6/A Sınıfı öğrencisi Atakan Kumsar, 5/A Sınıfı öğrencileri Arif Emre Koca, Zeynep Çırpan karşılayarak kolanya ile şeker ikram ettiler.
Kültür Merkezi’ndeki törene; Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri Beyhan Turfan, Ahmet Uzun, Okul Müdürü Müjdat Küçük, Müdür Yardımcısı Bülent Kolotoğlu, öğretmenler, Okul Aile Birliği Üyeleri, veliler ve öğrenciler katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda 36 İzci Ateş Valsi yaptılar. Ardından İzci Lideri Aysun Sevim’in yönetiminde İzci Yemini ettiler. Yemin’in ardından konuşan Okul Müdürü Müjdat Küçük; “Okulumuzun İzcileri bu törene hazırlanırken çok çalıştılar. Bir izcinin nasıl davranması gerektiğini, izcilerin neler yaptığını düzenledikleri gösterileri ile anlatacaklar. Böyle bir programın hazırlanması emeği geçen başta Aysun Sevim öğretmenimiz olmak üzere herkese teşekkür ederim” dedi.
* Gösteriler büyük beğeni ile izlendi
Okul Müdürü Müjdat Küçük tarafından yapılan konuşmanın ardından Yavrukurtların faaliyetlerinin yer aldığı Sinevizyon Gösterisi sunuldu. Daha sonra İzciler tarafından Rumeli Türküleri seslendirildi. Rumeli Yöresi Halk Oyunları’nı sergilediler. Melike Davarcı “Memleket İsterim” isimli şiiri, Nursena Atlı’da “Bayrak” isimli şiiri okudu. Ardından “Çanakkale’nin Son Kahramanları” isimli tiyatro gösterisi sunuldu. Edanur Üner, izcilerin dedelerinin peşinden tarihimize ve topraklarımıza saygı adına her yıl yapılan yolculuğu anlattı. Tuğba Varyok “Anne” isimli şiiri seslendirdi.
İzciler tarafından yapılan Wild Dans’ın ardından Ecenur Sevindikoğlu “Öğretmenim” isimli şiiri seslendirdi. Öğrenciler tarafından doğaçlama olarak “Öğretmen” Parodisi sahnelendi. Hatice Dutkaya, Derya Çarkçı ve Seher Karaman tarafından “Baba” isimli şiir okundu. “Külkedisi Sinderella” oyunu Trakya Şivesi ile oynandı. Program Ahmet Mithat İlköğretim Okuluİzcileri Halk Oyunları Ekibi’nin Kırklareli Yöresi oyunlarını sergilemeleri ile son buldu. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here