Ahmet Mithat İlköğretim’de Yetiştirici Sınıf açıldı

25
* Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) 10-14 yaş arasındaki hiç okula gitmemiş veya okuldan ayrılmış çocuklara yönelik hazırladığı “Yetiştirici Sınıflar Eğitim Programı” Ahmet Mithat İlköğretim Okulu’nda da başladı.


HABER MERKEZİ
Kırklareli’de ilk olarak Vali Faik Üstün İlköğretim Okulu’nda başlatılan, Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) 10-14 yaş arasındaki hiç okula gitmemiş veya okuldan ayrılmış çocuklara yönelik hazırladığı “Yetiştirici Sınıflar Eğitim Programı” ikinci olarak Ahmet Mithat İlköğretim Okulu’nda başladı.
Eğitime devam zorunluluğu olupta okula hiç gitmeyen 6-14 yaş gurubu çocuklara yönelik açılan okulun Sunu ve Toplantı Salonu’ndaki sınıfta; Mustafa Dalcalı İlköğretim’den 1, Tevfik Fikret İlköğretim’den 1, Ahmet Mithat İlköğretim’den 1 ve Doğan Işıkalp İlköğretim’den 1 öğrenci olmak üzere 4 öğrenciye Sınıf Öğretmeni Recep Orhan tarafından eğitim veriliyor.
Okul Müdürü Müjdat Küçük’te yapılan uygulama ile ilgili olarak şunları kaydetti:
“Mecburi öğrenim çağında olup çeşitli nedenlerle okula gidememiş öğrencileri tespit edip bu çocuklara okuma yazma öğretmek amacıyla Bakanlığımızın yapmış olduğu program çerçevesinde 4-5 programı kapsamında okulumda açılan sınıfta öğrencilerimize günde 5 saat olmak üzere 10 hafta süreli eğitimlerimiz başladı.
Mevzuat kapsamında öğrencilerimize; Sosyal Bilgiler, Serbest Etkinlikler, Fen ve Teknoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Matematik, Rehberlik VE Sosyal Etkinlik, Türkçe, Bilişim Teknolojileri konularında dersler veriliyor.
Bu eğitimlerinin ardından  ilköğretimlerini tamamlayarak İlköğretim Diploması’nı alacaklar. Bu çocuklarımıza devlet böyle bir imkan tanıdı. İlköğretim Diploması’nı aldıktan sonra Lise’de okuma şansını da elde edecekler.” (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.