“Ahilik Haftası” Kutlamaları sona erdi

22
* 22-27 Eylül 2014 tarihleri arasında kutlanmaya başlanan “Ahilik Haftası” etkinlikleri dünde devam etti. Kırklareli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Kırklareli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi, Kırklareli Ticaret Odası’nın 22 Eylül 2014 Pazartesi günü Çelenk Sunma Töreni ile başlayan haftada dün esnaf ziyareti ve Mevlid-i Şerif okutulmasıyla devam etti.
HABER MERKEZİ
22 Eylül 2014 Pazartesi günü saat 09.00’da Kırklareli Vilayet Meydanı Atatürk Anıtı’na Çelenk sunma töreni ile başlayan ve 22-27 Eylül 2014 tarihleri arasında kutlanan “Ahilik Haftası” Etkinlikleri bugünde devam etti. 
26 Eylül 2014 Cuma günü ilk olarak saat 11.00’de Arasta Esnafı ziyaret edildi. Ahilik Haftası İl Kutlama Komitesi Üyeleri ve Esnaf Sanatkarlar Kuruluş Temsilcileri tarafından gerçekleştirilen ziyaretlerde Arasta Esnafına çiçek dağıldı. Ziyaret sırasında esnafın sorunlarını dinleyen Oda Temsilcileri tuttukları notlarla sorunları yakından takip edeceklerini söylediler. Esnaf ziyaretlerinin ardından Mevlid-i Şerif okutuldu. Cuma Namazı öncesi saat 12.30’da Ahmet Cevdet Paşa Camii’nde okutulan Mevlid-i Şerif’e çok sayıda cemaat katıldı. Mevlid-i Şerif ve kılınan Öğle Namazı ve Cuma Namazı’nın sonra Pilav, Helva ve Ayran İkramı yapıldı. Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Paşa Cafe Parkı’nda gerçekleştirilen Pilav, Helva ve Ayran İkramı’na çok sayıda vatandaş katıldı. 
Kırklareli Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nde yapılan Ahilik Haftası Etkinliği Kırklareli Vali Yardımcısı Hikmet Çakmak’ın konuşmasıyla devam etti. Kutlama programı “Ahilik’te Şed Kuşanma” isimli Sinevizyon Gösterimi ve Plaket Takdimi ile sona erdi. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here