Ağustos Ayı’nda 114 Trafik Kazası meydana geldi

11
* Trafik Ekipleri’nin Ağustos Ayı içerisinde yaptığı denetimlerde 475 araç trafikten men edilirken, 92 araç sürücüsünün ehliyetine el konuldu, 2 bin 286 araç sürücüsüne hız limitlerinden ihlalden para cezası kesildi. 
 
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Ağustos Ayı içerisinde meydana gelen 101 Trafik Kazası’nda 91 kişi yaralandığı, can kaybı yaşanmadığı belirtildi. Ağustos Ayında 28 bin 844 araç kontrol edilirken bu araçlardan4 bin 649’na trafik idari para cezası verildi.
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü Ağustos içerisinde yaptığı faaliyetleri hakkında şu açıklamayı yaptı;
“Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Valiliğimizin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri tarafından 2014 yılı Ağustos ayı içerisinde toplam: 28.844 araç kontrol edilmiş olup, bunlardan kusurlu bulunan 4.649 araca trafik idari para cezası tatbik edilmiştir. Ağustos Ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı 475 Araç trafikten men edilmiş, 92 sürücünün ehliyetine el konulmuştur. Trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2014 yılı Ağustos ayı içerisinde İlimiz sınırlarında toplam; 55 Maddi Hasarlı ve 59 Yaralamalı olmak üzere toplam 114 Trafik Kazası meydana gelmiştir. Meydana gelen bu kazalarda 91 vatandaşımız yaralanmıştır.
Sayın Başbakanımızın Başkanlığında, 30 Mayıs 2012 günü yapılan Karayolu Güvenliği Yüksek Kurulu’nun 3. toplantısında kabul edilen “Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı” çerçevesinde, Ülkemizde 2013 ve 2014 yılları hız ve emniyet kemeri yılı ilan edilmiş olup, İlimizde Eylem Planı doğrultusunda her gün ekiplerimizce farklı zaman aralıklarında araç sürücülerine yönelik eğitim ve bilinçlendirme faaliyetleri yürütülmektedir. 
Yapılan bu eğitim ve bilinçlendirme faaliyetleri yanı sıra denetleme faaliyetlerine de devam edilmekte olup, 2014 yılı Ağustos ayı içerisinde yapılan kontrollerde; 2.286 araç sürücüsüne “Hız limitlerini İhlalden”, 44 araç sürücüsüne “Emniyet Kemeri Takmamaktan” dolayı trafik idari para cezası tatbik edilmiştir.
Yıl içerisinde İlimiz genelinde ağırlıklı olarak eğitim ve bilinçlendirme faaliyetleri ile hız ve emniyet kemeri denetimlerini arttırarak trafik kazaları sonucu meydana gelen yaralanma ve ölümlerin azaltılması, vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde seyahat etmeleri amaç edinilmiştir.” (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here