Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi personeli de aşılandı

19
* Sağlık Bakanlığı tarafından ilimize gönderilen bin 600 doz Domuz Gribi Aşısı ilimizdeki sağlık kuruluşlarına dağıtıldı. Dağıtımların ardından Kırklareli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde görev yapan sağlık personeli ile çalışanlara dün Domuz Gribi Aşısı uygulaması yapıldı.

HABER MERKEZİ
Kırklareli İl sağlık Müdürlüğü tarafından, Sağlık Bakanlığınca ilimize gönderilen bin 600 doz Domuz Gribi Aşısı’nın ilimizdeki sağlık kuruluşlarına dağıtımı gerçekleştirildi. Bu kapsamda Kırklareli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne gönderilen Domuz Gribi Aşıları, burada çalışmakta olan başta sağlık personeli olmak üzere tüm çalışanlara uygulandı.
İlk aşıyı olan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Kerem Mehmet Irmak;
“Domuz Gribi aşısı risk grubunda yer alanlara uygulanmaktadır. Bu risk grubu olarak gebeler, okul öncesi ve okul çağındaki çocuklar, diyabet, KOAH, Kalp Hastalığı ve Bağışıklık Sistemi Yetmezliğine sahip kronik hastalığı olanlar, sağlık personeli, elektrik, doğalgaz ve ulaşım hizmeti gören  kritik görevlerdeki kamu personeli, asayiş kuvvetleri ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları, hacı adayları olarak Sağlık Bakanlığı Bilim Danışma Kurulu tarafından belirlenmiştir.
Ülkemizde kullanılacak Pandemik A (H1N1) 2009 aşıları; Glaxo Smith Kline, Novartis ve Sanofi Pasteur firmaları tarafından üretilen aşılar olacaktır. Bu aşıların teslimatı bölünmüş dozlar halinde olacaktır” dedi. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here