Ağız ve Diş Sağlığı Anaokulu’nda başlar

17
Kırklareli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi tarafından merkez ilçede bulunan Anaokulu’ndaki öğrencilere “Ağız ve Diş Sağlığı Taraması” ve “Flor Uygulaması” yapılarak, “Doğru Diş Fırçalama Eğitimi” veriliyor.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin Kırklareli merkez ilçede bulunan toplam 5 Anaokulu’ndaki 378 öğrenciye “Ağız ve Diş Sağlığı Taraması”, “Flor Uygulaması” ve “Doğru Diş Fırçalama Eğitimi” verilmeye başladı.
02 Aralık 2011 Cuma günü saat 09.30’da başlayan eğitimler kapsamında ilk olarak merkez ilçede bulunan Hüsamettin Mehmet Ateş Anaokulu’ndaki 76 öğrenciye Dt. Elif Nilda Özbay ve Hemşire Nazmiye Şıra tarafından, 05-06 Aralık 2011 tarihlerinde Zübeyde Hanım Anaokulu’ndaki 234 öğrenciye Dt. Belgin İnhanlı ve Hemşire Sacide Aladağ tarafından eğitimler verildi.
09 Aralık 2011 Cuma günü saat 10.30’da ise; Dt. Tayfun Şengül ve Veri Elemanı Hülya Ak tarafından Kırklareli Fen İlköğretim Anaokulu’ndaki 5 öğrenciye, Bilal Yapıcı Anaokulu’ndaki 31 öğrenciye ve  Fatma Aliye Anaokulu’ndaki 30 öğrenciye ve “Ağız ve Diş Sağlığı Taraması” yapıldı. Ardından öğrencilere “Flor Uygulaması” gerçekleştirildi. Bu uygulamaların sonunda öğrencilere “Doğru Diş Fırçası Kullanma Eğitimi” maketler üzerinde verilerek, öğrencilere Diş Fırçası ve Diş Macunu hediye edildi. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here