AFAD Kırklareli İl Müdürlüğü gücüne güç kattı

18
Kırklareli Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nün sahip olduğu 3 Arama-Kurtarma Botu’na ek olarak satın alınan 2,30×5,50 ölçülerinde 90 HP gücünde sahip şişme bot ile sert deniz koşullarına sahip Karadeniz de kurtarma çalışmalarında müdahale gücü arttı.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nün arama kurtarmaya yönelik araç gereç ve malzeme ihtiyacı giderildi.
Kırklareli Valisi Mustafa Yaman’ın girişimleriyle Başbakanlık AFAD tarafından gönderilen ödenekle Kırklareli Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından; 1 adet Şişme Bot, 1 adet Kapalı Devre Solunum Cihazı, 1 adet Yaralı Arama cihazı, 1 adat Arazi Aydınlatma Sistemi, 1 adet Hidrolik Kaldırma Sistemi, 1 takım Manuel Kaldırma Sistemi, 1 adet Liberatör, 3 adet Enkaz Destek Seti, 1 adet Su altı Görüntüleme Cihazı, 1 adet Sabit Deniz Telsizi, 12 adet VHF El Telsizi, 1 adet Sabit HF/SSB Telsiz satın alındı.
Kırklareli Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün sahip olduğu 3 Arama-Kurtarma Botu’na ek olarak satın alınan 2,30×5,50 ölçülerinde 90 HP gücünde sahip şişme bot ile sert deniz koşullarına sahip Karadeniz de kurtarma çalışmalarında müdahale gücü arttı.
Şişme bot ile birlikte satın alınan haberleşme cihazları, aydınlatma sistemleri, sualtı arama cihazı, yaralı arama cihazı ve diğer malzemelerle birlikte haberleşme, yaralıları kurtarma, gece ve gündüz arama faaliyetleri gibi konularda Kırklareli Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü önemli ölçüde müdahale gücüne kavuşurken gerektiğinde diğer illerde meydana gelebilecek afetlere de yardım edebilecek konuma geldi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.