“AFAD Başkanlığı’ndan 250 bin lira ödenek gönderildi”

15
Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Kırklareli merkez ilçe, Dereköy Köyü ve Babaeski ilçesinde sağanak yağışın oluşturduğu su baskınları nedeniyle, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından 250 bin lira ödenek gönderildiğini söyledi.
HABER MERKEZİ
Vali Yaman, Karahıdır Mahallesi, Dereköy Köyü ve Babaeski ilçesinde evleri su basan vatandaşlara gereken yardımların yapıldığını ifade etti. Vatandaşların acil yardımlarının giderildiğini ek ödenek ile giderileceğini ifade eden Vali Yaman, su baskını olan bölgelerde hasar tespit çalışmalarının hızla devam ettiğini bildirdi.
Yaraların en kısa sürede sarılması için gayret ettiklerini anlatan Vali Yaman;
“Pazartesi ve Salı günü Kırklareli kent merkezi, hem Dereköy Köyü’nde ve Babaeski ilçemizde su baskınları oldu. Ben, AFAD ekibi, DSİ, Karayolları, Özel İdare ve tüm ekipler ile birlikte o bölgelerde çalışmalar yapıldı. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nca 250 bin lira ödenek gönderildi. Bu da oradaki vatandaşlarımızın acil ihtiyaçları için kullanılıyor. Afet olduğu zaman yapılan bir takım çalışmalar var. Bunlardan öncelikli olanı yaşamın en kısa sürede normale döndürülmesidir. Daha sonrasında ekiplerimiz hasar tespiti yaparak ilgili kurumlara hasar tespitleri gönderiliyor. Bir diğeri de altyapı ile ilgili sıkıntılar var ise onun giderilmesine ilişkin çalışmalar yapılıyor. Bunların hepsi gönderilen ödeneğe bağlı. İlk etapta hayatın normale döndürülmesi için Başbakanlık’tan muhakkak bir ödenek gönderiliyor. Şuan için su baskını bölgelerde hayat normale döndü. Vatandaşların sıkıntıları gideriliyor” dedi. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here