‘Uçurtma Uçurma Şenliği’ düzenlendi

26
Kırklareli Belediye Başkanlığı Nisan ayı etkinlikleri kapsamında Kırklareli Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (KİFSAD) organizasyonu çerçevesinde Uçurtma Uçurma Şenliği düzenlendi.
HABER MERKEZİ
24 Nisan 2011 Pazar günü Kırklareli Merkez ilçe İstasyon altında yapılan Uçurtma Uçurma Şenliği geniş katılımla yapıldı.
Kırklareli Belediye Başkanı AV. Cavit Çağlayan, açık hava oyunlarının çocuklar için faydalı bulduğunu belirterek;
“Uçurtma uçurmak eskiden çocukların en büyük ilgi alanıydı. Ama günümüzde maalesef çocuklar diğer mahalle oyunlarını olduğu gibi uçurtma uçurmayı da unuttular. Bu oyunları açık havada çocuklar için faydalı bulduğumuz oyunu canlandırmak, yaşatmak istiyoruz. Bu anlamda her festivalde uçurtma yarışı olarak yapıyoruz. Bugünde KİFSAD’ın organize ederek belediyemizin de desteklediği uçurtma uçurma şenliği şeklinde devam ediyor. Yinede beklediğimizin üstünde bir katılım var. Bunu çok daha arttırarak devam ettirmek istiyoruz. Çocuklarımızın sürekli bilgisayar başında olmasının çok faydalı olacağına inanmıyorum. Böyle açık hava oyunlarının da oynaması çocukların stres atması bakımızın daha faydalı olacağını düşünüyorum” dedi.
KİFSAD Yönetim Kurulu Başkanı Arif Tekin ise çocuklar uçurtma uçururken hem kendileri hemde aileleriyle birlikte eğleneceklerini belirterek, KİFSAD olarak da baharın gelmesiyle uçurtma fotoğrafları çekeceklerini söyledi.
Tekin, aynı zamanda çocukların da fotoğraf çekeceklerini ve KİFSAD’ın değerlenmesinden geçtikten sonra fotoğraf yarışmasının yapılacağını ve yarışmaya katılanların ödüllendirileceğini kaydetti. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here