‘Trakya’nın 2. OSB’si olma yolunda aday’

15
Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Kırklareli Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) Çerkezköy’den sonra Trakya’nın en büyük ikinci OSB’si olmaya aday olduğunu söyledi.
HABER MERKEZİ
Geçtiğimiz gün, Vali Yaman’ın Kırklareli OSB’ye yaptığı ziyaret Valilik Basın Müdürlüğü aracılığıyla basına duyurulmuştu. Ardından Kırklareli OSB’nin resmi internet sitesinde de Yaman’ın düşüncelerinin bulunduğu bir metin yer aldı. O metne göre Vali Yaman şunları kaydediyor:
 “Kırklareli OSB yer seçimi ve konumu itibari ile sanayicimiz ve Kırklareli’miz için en uygun yerde tesis edilmiştir. 850 Hektara varan genişleme kapasitesiyle Çerkezköy’den sonra Trakya’nın en büyük 2.OSB’si olmaya adaydır.
Tahsis yapılan ve bundan sonra tahsiste öncelik verilecek Yüksek Teknolojili sektörler itibari ile yüksek katma değer yaratan ve kalifiye eleman çalıştıran Türkiye’nin en önemli OSB’lerinden biri olacaktır.
İlimizin yapısı itibari ile OSB içinde kurulan ve planlaması yapılan gıda tesisi yatırımları üç yıl içinde ilimizin tarımsal üretimine de alternatif ürünler kazandıracaktır.
Kırklareli OSB’nin yatırımları, çevresel etkileri açısından değerlendirilerek özenle seçilmektedir. Bu sebeple ilerleyen dönemde Trakya’da çevreyle uyumlu ve olumlu etkisi olan örnek bir OSB olacaktır.
2011 yılında başlayacak olan; enerji, makine imalat sanayi, gıda ve konfeksiyon sanayi yatırımlarının yanında, nanoteknoloji ürünleri imal eden tesisleriyle de bu alanda diğer OSB’lerin bir adım önüne geçecektir”. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here