‘O’nun adı nesilden nesile aktarılan yazılmamış bir destandır’

23
Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı Kırklareli Şube
Başkanı Engin Doğan, Türk Dünyası’nın lideri merhum Alparslan Türkeş’in
vefatının 14. yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamasında şunları
söyledi:

HABER MERKEZİ

“Alparslan Türkeş sadece bir isim değil Türk’ün yaralarının sarmaya adanmış bir ömürdür. Onun adı tarihin bazen ihtişamlı günlerini bazen bozgunlar gören günlerini hatırlatan birikimin bilgeliğin adıdır. Alparslan Türkeş sancılar ve tarifsiz acılar içinde dimdik ayakta kalmak, şahsiyet ve şeref sahibi olmak yılmamak ve baş eğmemektir.
Onun adı bir çağrıdır, bir fikirdir, nesilden nesile aktarılan yazılmamış bir destandır, ülküdür. O siyaset arenasında yer alan herhangi bir partinin genel başkanı değil o Alparslan Türkeş’ti, o Başbuğdu.
Hayatı, fikirleri, çilesi, acıları, imtihanları, kararlılığı, iradesi, imanı ve aşkı ile bu ülkenin bu milletin ve bu medeniyetin bütün sancılarını ruhunda hisseden büyük bir gönül adamı, dava adamı, fikir adamı ve devlet adamıydı.
Bugün vefatının 14. Yılında yeni nesiller onun fikirlerine sahip çıkıyor ülküsünün ve mücadelesinin gelecekteki temsilci olmak yolunda ilerliyor ve irade gösteriyor. Bugün onun ülkemiz için ne kadar önemli olduğu milletimizin ona ne kadar ihtiyaç duyduğu daha iyi anlaşılıyor. Tarihin haklı çıkardığı lider olarak anılıyor.
Yetiştirdiği kadrolar Türk Milleti’nin ebedi bekasının ve varlığının teminatıdır. Başbuğum emanetin emin ellerde mekanın cennet ruhun şad olsun.” (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here