‘Bilim Şenliği’ kapsamında projeler sergilendi

25
Kırklareli Vali Faik Üstün İlköğretim Okulu’nda ‘Bilim Şenliği’ yapıldı.
HABER MERKEZİ
Şenlik kapsamında öğrenciler, Bilim ve Teknoloji Dersi ve Fen Bilgisi Dersinde gördükleri eğitimler üzerinde ürettikleri projeleri uygulamalı olarak sergiledi.
Okulun laboratuarında yapılan sergiye Kırklareli Milli Eğitim Şube Müdürü Beyhan Tufan katıldı, ilköğretim müdürleri, okul öğretmenleri ve öğrenci velileri katıldı.
Şube Müdürü Beyhan Tufan ve Vali Faik Üstün İlköğretim Okulu Müdürü Şaban Uçar ile birlikte projeleri tek tek inceleyerek, uygulamaları izledi.
Okul Müdürü Uçar, Vaki Faik Üstün İlköğretim Okulu olarak amaçlarının öğrencilerinin Fen ve Teknoloji Dersinde öğrendiklerini yaparak, yaşayarak öğretmek olduğunu vurguladı.
Uçar, burada gazetecilere yaptığı açıklamasında şunları söyledi;
“Bilim ve Teknoloji Dersi ve Fen Bilgisi Dersinde çocuklarımızın yapmış oldukları projeleri toplu olarak sergiledik. Biz Vali Fail Üstün İlköğretim Okulu’nda da bir şeyler yapılabildiğini göstermek istiyoruz. Çocuklarımızı motive etmek için tüm öğretmenlerimizle el ele vererek bu etkinliği hazırladık. Sergiye katılan her öğrencimiz üzerine düşen görevi yapmaya çalıştı. Amacımız fen ve teknoloji dersinde, yaparak, yaşayarak öğrenmekti. Amacımızı yerine getirdik.” (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.