‘Aşk Kokusu’ bu akşam sahnelenecek

28
Neil Simon’un yazdığı ve Zeynep Küpeli’nin Türkçeye çevirdiği ‘Aşk Kokusu’ adlı romantik komedi tiyatrosu Kırklareli’de sahnelenecek.

HABER MERKEZİ
Özdemir Çiftçioğlu yönetmenliğinde 2 Perde halinde oynanacak olan ‘Aşk Kokusu’ romantik komedi tiyatrosu Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Rektörlüğü Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda bu akşam saat 20.00’da sahnelenecek.
Onur Şenay, Akasya Asıl Türkmen ve Cemal Hünal tarafından oynanacak oyunun biletleri Doğuş Kitap Evi’nde tiyatro severleri bekliyor.
‘Aşk Kokusu’ adlı romantik komedi tiyatro oyununun konusu;
“Oyun, kurallarla dolu olan hayatımız da nasıl yaşayabileceğimizi, hayatın kaçınılmazlığını anlatıyor ve buna dikkatimizi çekiyor.
Devrim 28 yaşında, yaş ve kafa itibariyle bir ergen, duygusal olarak daha yumurtadan çıkamamış bir ipek böceğidir. Aşırı duygusal, ani kararlar veren, anarşist ve biraz da adı gibi devrimci, daha doğrusu muhalif diyebiliriz.
İlker, o da Devrim’le aynı yaşlarda, hayata daha gerçekçi bakan, amaçlarını gerçekleştirmek için fazla kural tanımayan, ama aynı zamanda kurallara Devrim’den daha bağlı bir karakterdir.
Devrim yazar, İlker onun yazması için gerekli ortamı sağlamaya çalışmaktadır. Aç kalsalar da, kız arkadaşları olmasa da, yazmak, muhalif olmak ve dünyayı değiştirmek hayalleri onların mutlu olmasına yetmektedir.
Bir gün hayatlarına Çağla girer. Çağla adeta kurallardan yaratılmış bir kızdır. Hayattaki her şeyin, kendisinin ve toplumun çizdiği çizgiler dahilinde olması gerektiğini savunan, ve bu yüzden de hem hayat, hem de siyasi açıdan muhafazakar bir tiptir. Bu Ankaralı kızın hayatı, Kurtuluş’ta yaşayan, bekar, sevimli ve aşık olacağının rüyasını bile görmüş Devrim ve de kızlar açısından oldukça popüler bir konumu olan İlker’le kesişiveriyor. Oyun, bu üç karakterin içinde olduğu bir romantik komedi.” (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here