Adli Sicil Kaydı bulunduğu adaylık esnasında öğrendi!.

182
Karaca sabıkalı çıktı!
* 30 yıl Devlet Memurluğu ve bir sürede Babaeski CHP İlçe Başkanlığı yaptıktan sonra CHP Milletvekili Aday Adayı olmak isteyen Fikri Karaca, sabıka kaydı isteyince sabıkalı olduğunu öğrendi!
HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekili Aday Adayları’ndan Fikri Karaca, Aday Adaylığı için gerekli olan Sabıka Kaydı’nı aldığında büyük bir ŞOK yaşadı!
* Adli Sicil Kaydı çıktı
Karaca’nın Adli Sicil Kaydı’na göre; 1985 yılında 1400 TL’lik bir Para Cezası görünüyordu! O dönemde, 1983 yılında siyasi bir yürüyüş ve etkinlik esnasında “Pankart Asmak” nedeniyle yargılandığını ve gıyabında para cezası aldığını öğrenen Karaca’nın Adli Sicil Kaydı bulunuyordu. Mahkeme, yapılan yargılamada, pankart asan zanlıların tümüne 1400’er TL para cezası vermişti. Karaca, mahkemeye katılmamış ve kendisine o dönemde ulaşan herhangi bir belge olmadığından dolayı da haberdar olmamıştı.
* “30 sene memurluk yaptım”
Yeşilyurt Gazetesi’ni ziyaret eden Fikri Karaca; “1985 yılında alınan bir mahkeme kararıymış! Ben, o zamandan sonra 30 sene Memurluk yaptım. İdarecilik yaptım. CHP İlçe Başkanlığı yaptım. Bir sürü devlet işlerim oldu. Hiç birinde de çıkmamıştı. Hem zaten zaman aşımı da söz konusu. Birdenbire ŞOK ve Sürpriz oldu. Yarın Ankara’ya giderek, Aday Adaylığı müracaatımı yapacaktım. Bunun düşümünü yapmak durumunda kaldım” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here