Adil Onat Caddesi artık motosiklet ve bisikletlere yasak

12
Kırklareli’nin Babaeski Belediyesi’nin Avrupa Birliği Projeleri kapsamında düzenlenerek trafiğe kapanan Adil Onat Caddesi her geçen gün güzelliğine güzellik katarken caddede dolaşan bisiklet ve motosikletlerin verdiği rahatsızlık gündeme geldi.
HABER MERKEZİ
Zabıta Müdürlüğüne gelen şikayetler üzerine caddede dolaşan bisiklet ve motosiklet sürücülerini uyarmak üzere Zabıta Memurları görevlendirildi. Caddede dolaşan bisiklet ve motosiklet sürücülerini uyaran Zabıta Memurları uyarıların dikkate alınmaması durumda para cezası yazılacağını söylediler.
Konuyla ilgili açıklama yapan Babaeski Belediyesi Zabıta Müdürü Hakan İnanç; “Caddenin trafiğe kapatılmasının ardından vatandaşların rahatlıkla gezeceği bir ortam oluşturdu. Bu durum vatandaşın ve esnafın beğenisini toplarken son günlerde caddede dolaşan bisiklet ve motosikletler konusunda şikayetler arttı. Caddenin trafiğe kapalı olması nedeniyle rahat bir şekilde dolaşan vatandaşlar bir anda bir motosiklet kazasıyla karşı karşıya kalabiliyor. Bizde şikayetleri dikkate alarak caddede personelimizi görevlendirdik ve caddeye bisiklet ve motosikletle giren vatandaşlar uyarılıyor.
Bunun dışında caddenin girişlerine park eden araçlar da şikayet konusu oldu. Bunun için de cadde girişlerine park yasağı tabelası koyuyoruz. Yakın zamanda bisiklet girişi için aldığımız tabelaları da caddenin girişine koyacağız” dedi. (Yalçın Yıldırım)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here