ADAY ZENGİNLİĞİ

16

Abdülkadir TEKER

Seçimin ilk ayak sesleri olan aday adaylığı süreci başlayarak, seçmenlere ilk mesajlar verilmeye başlandı.
Çok güzel bir buluşma.
Örneğin üç vekil çıkaracak bir ilin, şu anda tüm siyasi partileri hesaba kattığımızda, 45 – 50 civarında vekil aday adaylarının halkla buluşması, aynı partililerin farklı adaylardan farklı farklı çözümler üretilmesi  çok anlamlı bir sorumluluktur. Tüm partiler; aday adaylarının müracaatını aldıktan sonra bölgelerinde çalışmalarını istemektedir. Bir makama ne kadar çok ilgi olursa orada mutlaka standartlar yükselir, olumlu fikirlerde çoğalarak hizmet kalitesi yukarılara doğru tırmanmaya başlar. Diğer bir ifadeyle de hizmet çıtası yükselmiş olur. Böyle bir yarış bir siyasi partinin fikir ve düşüncesine etki ederek, kalitenin otomatikman yükselmesine sebebiyet verecektir.
Türkiye artık başka bir Türkiye
Ezberlerin bozulduğu ve kalan ezberlerinde süreç içerisinde değişeceği bir Türkiye.
Bu sürece ayak uydurmamak demek; tarihin tozlu sayfaları içerisinde yok olup gitmek demektir.  Ve artık hatırlanmamak demektir. “Dün dündür.” Politikalarının her zerresine kadar irdelendiği “Ne yapayım bana oy vermeseydiler.” düşünce ahlaksızlıklarının sorgulandığı bir Türkiye’ de yaşamaktayız.
Bundan sonraki aşamada top siyasi partilerin kucağına atılmaktadır. İyi bir oyun için iyi oyuncular gerekecek. Çok titiz çok etik çalışma yaparak bu vitrinlerde olması gerekenleri öyle belirlemelidirler. Tüm siyesi partiler takımlarını en iyi oyunculardan kurmak zorundadırlar. Bu demokrasinin yükselmesi, kalitenin artması ve hizmetin gerçek mecrasına oturması demektir.
Halk olarak bunu beklemek bizim hakkımız. Siyasiler olarak da bunları yapmak sizlerin yüksek vazifenizdir.
A. Karakoç’ tan
Bizim Süleyman bey dün sekiz köyde
on altı kümesin temelini attı.
Kurdelâ keserken makasın ucu
bağrına battı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here