“Acımız çok büyük”

8
* Saadet Partisi (SP) Kırklareli İl Başkanı Murat Hızır; “Milli Görüş Lideri Saadet Partisi Genel Başkanı Profesör Doktor Necmettin Erbakan vefat etti. Milletimizin başı sağolsun” dedi.


HABER MERKEZİ
Ocak ayından bu yana hastanede tedavi görürken, geçirdiği kalp yetmezliği sonucu 27 Şubat 2011 Pazar günü hayatını kaybeden Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vefat etmesinden dolayı büyük bir üzüntü içerisinde olduklarını dile getiren SP Kırklareli İl Başkanı Murat Hızır şunları kaydetti:
“Türk ve Dünya siyasi tarihine damgasını vurmuş son 40 yılda yaptıkları ile bütün mağdur ve mazlumların umut ışığı olmuş Milli Görüş Hareketi’nin kurucusu hocamız Genel Başkanımız Liderimiz büyük devlet adamı 54. T.C Hükümeti Başbakanı muhterem Prof. Dr Necmettin Erbakan 27 Şubat 2011 Pazar günü Ankara’da Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur.
Acımız büyüktür. Milletimizin ve tüm İslam Alemi’nin başı sağ olsun 1969 yılından itibaren yapmış olduklarıyla milletimizin gönlünde müstesna bir yere sahip olmuş ve her zaman zulme karsı mağdur ve mazlumla ile beraber olmuş, bedel ödemiş sıkıntılar yaşamış ama asla bu millete hizmet etmekten geri durmamıştır.
Milli Görüş Hareketi’nin tek temsilcisi olan Saadet Partisi mensupları olarak bütün milletimizin ve tüm insanlığın saadeti için tam bir kararlılık ve disiplin içinde çalışmalarımıza devam edeceğimizi liderimizden aldığımız Milli Görüş Bayrağı’nı aynı prensiplere sıkı sıkıya sarılarak daha ileri noktalara taşımak adına her türlü fedakârlığı yapacağımızı beyan ederiz.
Cenazesi milletimin ve tüm İslam Alemi’nin temsilcilerinin katılımı ile 01 Mart 2011 Salı günü İstanbul Fatih Camii’nde öğle namazından sonra kılınacak cenaze namazının ardından İstanbul Merkez Efendi’deki Aile Kabristanlığı’na defnedilecektir.” (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here