Açılacak Kurslara başvurular bekleniyor

12
* Kırklareli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından bugüne kadar açılan 55 Kursa her geçen gün yenileri eklenmeye devam ediyor.


HABER MERKEZİ
Kırklareli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü bünyesinde bugüne kadar; Düz dikiş Makineleri Kursu, Japonca Kursu, Bulgarca Kursu, Gitar Kursu, Pratik İngilizce Kursu, Bilgisayar Operatörlüğü ve İşletmenliği Kursu ile Avcılık Kursu olmak üzere bu yılın ilk 6 ayı içerisinde toplam 55 Kurs açıldı.
Kursların açılmaya devam edeceğini belirten Kırklareli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Hayati Çapa şunları kaydetti:
“Halk Eğitimi, örgün eğitim sistemine hiç girmemiş veya herhangi bir kademesinde bulunan veya bu kademelerden çıkmış bireylere; gerekli  bilgi, beceri ve davranışları kazandırmak için örgün eğitimin yanında veya dışında onların ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda ekonomik, toplumsal ve kültürel gelişmelerini sağlayıcı nitelikte, çeşitli süre ve düzeylerde yaşam boyu yapılan eğitim, üretim, rehberlik ve uygulama etkinliklerinin tümüdür.
Kurum olarak bizde bu doğrultuda bu yılın ilk 6 ayında toplam 55 kurs açtık. Önümüzdeki günlerde bu kurslarımıza; Rusça Kursu, Keman Kursu, Bağlama Kursu ile Cezaevi’nde Tiyatro Kursu’nu da eklemeyi düşünüyoruz. Bu kurslar için başvurular devam ediyor. Kurs açma sayısı olan 12 kişi bulduğumuz anda kurslarımızı faaliyete geçireceğiz.  kirklarelihem.com internet sitemizin “Açılması Planlanan Kurslar” kısmından istenilen kursa tıklandığında gelen formu doldurup kurumumuza elden teslim veya kurumdan kursiyer Ön Kayıt Formu alıp doldurarak kayıt olabilirler. Enstrüman Kursları’na katılacak olan vatandaşlarımız kendi enstrümanını kendisi getirmesi gerekiyor 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.