Açıköğretim Fakültesi “Elektronik Kitap”a geçecek

16
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Kırklareli Şube Başkanı Münür Saygın, Açıköğretim Fakültesi’nin kitapları 3 yıl içinde “Elektronik Kitap”a dönüştüreceğini söyledi.
HABER MERKEZİ
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nin 2 milyonun üzerinde öğrencisi olduğunu belirten Saygın, elektronik kitaba geçilmesi ile yılda yaklaşık 350 bin ağacın kesilmesinin önleneceğini ifade etti.
Anadolu Üniversitesi’nde yeni bir değişim ve dönüşüm sürecinin başladığını vurgulayan Saygın;
“Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi kitaplarda yenileme sürecine girdi. Öğrenci sayısıyla birlikte her yıl kitap baskı sayısı da artıyor. Üniversitemiz 2012-2013 Ders Yılı için 20 milyon adet kitap bastırdı. Ve bu yaklaşık yılda 350 bin ağacın tüketilmesi anlamına geliyor. Üniversitemiz kâğıt kitabı bırakarak, elektronik kitaba geçiş için bir süreç başlattı ve süreç başarılı bir şekilde ilerliyor. Elektronik kitaba geçilmesi için üniversitemizin teknolojik altyapısı yenilendi. Şuanda bütün kitapların elektronik ortama taşınması sürecine başlandı ve bu iş için yaklaşık 160 kişilik bir kadro ile eğitimcilere eğitim verilmeye başlandı. Bu yıl sadece 150 kitap elektronik ortama yüklendi. Kitaplarımız bir PDF ve CD değil, içinde Animasyon, Grafik ve Fotoğraflar var” dedi. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.