Açık Öğretim’de dereceye girenler ödüllendirildi

70
* Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi, başarılı öğrencileriyle bir araya gelemeye devam ediyor. 
* Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi, daha önce Bursa ve Diyarbakır’da gerçekleştirdiği Başarlı Öğrencilerle Buluşma’nın 3’üncüsünü Kırklareli’de gerçekleştirerek başarılı olan 65 öğrenciye “Başarı Belgesi” verdi. 
HABER MERKEZİ
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi, İktisat, İşletme Fakültelerine kayıtlı öğrencilerden bölüm ve program bazında ilk 3 dereceye girenlere düzenlediği törenle “Başarı Belgesi” verdi.
Bursa ve Diyarbakır’dan sonra Kırklareli’de üçüncüsü gerçekleştirilen ödül töreni 22 Ağustos 2014 Cuma günü saat 14.00’da Kırklareli İlk Halk Kütüphanesi Konferans Salonu’nda yapıldı. Yapılan törene; Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç, Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yücel Güney, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Hakan Aydın, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi Adına Prof. Dr. M. Necdet Timur, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Adına Doç. Dr. Bülent Açma, AÖF Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. A. Nurhan Şakar, Anadolu Üniversitesi AFÖ Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Sinan Aydın, Anadolu Üniversitesi AÖF Fakülte Sekreteri Öğretim Görevlisi Tahir Şahin, AÖF Bürosu Yöneticisi Öğretim Görevlisi Münür Saygın, Kırklareli Mahalli İdareler Müdürü Alaattin İkican ile kendi dallarında ilk üçe giren öğrenciler ve velileri katıldı.
Yaklaşık 1 milyon 300 bin öğrencisi bulunan ve Kırklareli(de 39 bin 987 öğrenciye öğretim imkânı sunan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinin düzenlediği “Başarı Belgesi” ödül töreninde ilk olarak Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Hakan Aydın bir konuşma yaptı. Kırklareli’ye daha öncede geldiğini, Kırklareli halkının çok sıcakkanlı olduğunu, çok misafir sever olduğunu söyleyen Aydın; “Başarılı olduğunuz açık öğretimde, bu aslında kolay değil. Diğer öğrencilere göre çok daha zorluklarınız var. Siz bu zorlukları yenip. Başarılı oldunuz” dedi. 
* Güney; “Kırklareli genelinde 5.000 bin aktif öğrencimiz bulunuyor”
Biz Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi olarak önemli bir görev yapıyoruz. Burada toplanmamızın amacız bizim başarılı öğrencilerimiz var. Bu başarılı öğrenciler bizim sistemimiz içersinde önemli bir başarı göstermişler zor olanı başarmışlar. Kırklareli’ne gelmemizin amacı sizin başarınızı kutlamak, hem sizin Anadolu Üniversiteli olma ayrıcılığınızı artırmak. Sizlerin dertlerini dinlemek ve varsa bunlarla ilgili konuşmak sohbet etmek için buradayız. Anadolu Üniversitesi açıköğretim sistemi ile öğretim yapılan Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinde" Türkiye’de ve İngiltere’den Azerbaycan’a kadar uzanan coğrafyada yaklaşık 1.300.000 öğrenci öğrenimlerini sürdürmektedirler. Bu fakültelere bağlı Kırklareli ilinde ise yaklaşık 5.000 bin aktif öğrencimiz bulunmakta. Açıköğretim Sistemi’nde okuyan ve Kırklareli’de bulunan öğrencilerimizden bölüm veya programlarında ilk üç dereceye giren öğrencilerimizi onurlandırmak ve "Başarı Belgesi" vermek için bu tören düzenlendi. Törene başarı kriterlerini tutturan 65 öğrencimizi ve aileleri davet ettik. Törene katılan öğrencilerimize "Başarı Belgesi"nin verilmesinin yanı sıra öğrencilerimizin Üniversiteye veya Fakültelerine aidiyet duygularını arttırmak, sorunlarını dinlemek, kısa bir süre de olsa onlarla birlikte olmak, kampus ortamında yüz yüze görüşme olanağı bulunmadığı için mümkün olduğunca illerde bu tür törenleri düzenleyerek öğrencilerimizle bir araya gelinmesi amaçlandı.  Öğrencilerimizin yaklaşık %80’i kamu kuruluşunda, özel kuruluşlarda veya kendi özel işlerinde çalışmakta. Öğrencilerimiz hem çalışıp hem de bölüm veya programlarında yüksek not ortalamasını tutturarak başarılı oldukları için kutluyor bundan sonraki hayatlarınızda başarılar dilerim” 
“Başarı Belgesi” töreninde son olarak  Kırklareli Üniversitesi Rektörü Mustafa Aykaç bir konuşma yaptı. Aykaç’ın konuşmasının ardından başarılı olan öğrencilere ödülleri verildi.
Fakülte ve bölümlerine göre ödül alanlar şu şekilde açıklandı:
* İşletme Fakültesi
İşletme Bölümü: Gökhan Kaçan, Ramazan Veysel Turan, Çisem Akol 
Konaklama İşletmeciliği Bölümü: İsmail Kocaman, Kemal Timurlenk, Halit Fethi Erkan
* İktisat Fakültesi
İktisat Bölümü: Ruhi Turan, Gülsüm Gündüz, Soner, Alat
Maliye Bölümü: Eda Akyüz, Oğuzhan İrgil, 
Çalışma Eko. End. İlşk. Bölümü: Merve Pıtır, Üstün Çitçi 
Uluslar arası İlişkiler Bölümü: Duygu Yıldız, Metin Pala 
*Açık Öğretim Fakültesi 
Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü: Maviye Uzun, Rukiye Babür, Duygu Nalbant 
Sosyoloji Bölümü: Murat Sezer 
Felsefe Bölümü: Volkan Altan 
Tarih Bölümü: Merve Esra Toygar 
Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü: Cansu Yücetürk 
Sosyal Hizmetler Bölümü: Selçuk Akın, Hatice Kaya, Aslı Türküsev, Mücella İrgit
Sağlık Kurumları İşletme Bölümü: Filiz Malay, Merve Yıldırım, Hülya Yılmaz
İlahiyat Bölümü: Ferda Anar, Özgül Kalkan 
Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü: Serkan Keçeli Erhan Yıldız
İnsan Kaynakları Yöneticiliği Bölümü: Sezgin Cengizoğlu
Dış Ticaret: Selen Salık 
Bankacılık ve Sigorta Bölümü: Mustafa Serdar Çavdar 
Labaratuvar Vet. Sağlık Bölümü: Ayşe Kılıç 
Elektrik Enerjisi ve Üretimi Bölümü Gökhan Yıldırım, İsmail Sakar
Fotoğrafçılık ve Kameramancılık Bölümü: Sedat Yılmaz 
İşletme Yönetimi Bölümü: İbrahim Anar 
Lojistik Bölümü: Ufuk Kenar (Kadir Sinici) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here