Açık Hava Sinema Keyfi 12 Temmuz’da başlıyor

13
Kırklareli’nin Babaeski Belediyesi tarafından bu yıl 2’ncisi gerçekleştirilecek olan “Açık Hava Yazlık Sinema Festivali” 12 Temmuz’da başlıyor
HABER MERKEZİ 
Kırklareli’nin Babaeski Belediye Başkanlığı gerçekleştirmiş  oldukları yenilikçi faaliyetler ile hem ilçe halkının hem de Babaeski’deki etkinlikleri yakından takip eden tüm Trakya bölge halkının takdirini kazanmaya devam ediyor. 
Göreve geldiği ilk günden  beri Avrupa Kenti Babaeski’yi inşa etmenin inancı ve azmi ile bir çok başarılı hizmete imza atan ve atmaya da devam edecek olan, altyapı çalışmalarına yüksek  miktarda yatırım yapan ve önümüzdeki yüz yıl içerisinde altyapı konusunda sorunsuz bir Babaeski’yi gelecek nesillerle miras bırakacak Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı sosyal, kültürel, sportif  faaliyetlere de her zamankiden daha fazla önem veriyor. 
Geçen sene ilki gerçekleştirilen ve yoğun bir katılımın olduğu “Babaeski Yazlık Açık Hava Film Festivali”nin ikincisi 12-28 Temmuz 2011 tarihleri arasında Babaeski Gündüz Onat Festival Alanı’nda organize edilecek. 2010-2011 yılları içerisinde gişe rekorlarına imza atan 10 adet sinema Filmi’ni sinemaseverler açık hava eşliğinde ücretsiz olarak izleyebileceklerini belirten Belediye Başkanı Hacı etkinlik hakkında yaptığı açıklamasında şunları ifade etti:
“Açık Hava Yazlık Sinema Festivali ile çocuklarımızın, torunlarımızın filmlerden gördüğü, dedelerinden, annelerinden ve babalarından sürekli duyduğu, nasıl bir duygu olduğunu hep merak ettiği açık havada nostaljik sinema keyfini onlara yaşatmak ve vatandaşlarımızı biraz olsun eski sinema günlerine döndürmek istedik. Geçen sene etkinliğimize hem ilçemizden hem de çevre yerlerden çok yoğun bir katılım oldu. Ben inanıyorum ki bu sene ikincisini gerçekleştireceğimiz Açık Hava Film Festivalimize geçen seneden daha fazla bir katılım olacak. Herkese hitap edecek bir birinden kaliteli sinema filmlerini 3 hafta boyunca hep birlikte izleyeceğiz. Yediden yetmişe herkesi 12-28 Temmuz 2011 tarihleri arasında festival alanında gerçekleştireceğimiz etkinliğimize bekliyoruz.”
Film festivali ilk iki hafta Salı, Çarşamba ve Perşembe günü son hafta Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe günleri saat 22.00’de Babaeski Festival Alanı’nda ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here