Açık Basketbol Sahası’nın ışıkları yenilendi

25
Kırklareli merkez ilçe İstasyon Caddesi’nde bulunan Açık Basketbol Sahası’nın ışıkları yenilendi.
HABER MERKEZİ
Özellikle yaz aylarında akşamüstü ve gece Kırklareli halkının yoğun ilgisi olan İstasyon Caddesi’nde bulunan Açık Basketbol Sahası bir süredir ışıklarının iyi aydınlatmaması nedeni ile ilgisiz kalmıştı.
Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nce basketbol sahasında bulunan eski ışıklar sökülüp yerine yenileri takıldı. Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Yılmaz Kırklareli Halkı’nın bu sahaya ilgisi çok fazla olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi;
“Açık basketbol sahamıza halkımızın ilgisi çok güzel. Etrafında bulunan çay bahçeleri sayesinde buraya oturmaya gelen anneler-babalar çocuklarını basketbol sahasında oynarken izleyebiliyor. Yaz aylarının gelmesi ile birlikte akşamüstü ve gece basketbol oynamaya gelen vatandaşlarımız çoğaldı. Akşam hava karardıktan sonra basketbol oynamaya gelen vatandaşlarımızın mağdur olmaması için sahamızın ışık sistemini değiştirerek daha rahat bir şekilde spor yapmalarını sağlıyoruz. Eski lambalar turunç şekilde yandığından pek aydınlatma sağlamıyordu yeni takılan lambalar gece spor yapma imkanı daha iyi bir şekilde sunacak.” (ş)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here