“Acemi Mikroplar” oyunu minik öğrencilere keyifli dakikalar yaşattı

56
* Kırklareli Belediyesi’nin Kültür ve Sanat etkinlikleri kapsamında Kırklareli’ye gelen Samsun Sanat Tiyatrosu, 19 Aralık 2014 Cuma günü “Acemi Mikroplar” adlı çocuk oyununu Kırklarelili öğrenciler için sahneledi. 
HABAER MERKEZİ 
Uğur Taşkın’ın yazıp yönettiği ve çocuklara sağlıklı beslenmenin öğretildiği oyun, Kırklareli Üniversitesi Kültür Merkezi’nde, 11.00 ve 14.00’te olmak üzere 2 seans halinde sahnelendi.  Kırklareli Belediyesi’nin Kültür ve Sanat etkinlikleri kapsamında Kırklareli’ye gelen Samsun Sanat Tiyatrosu, 19 Aralık 2014 Cuma günü “Acemi Mikroplar” adlı çocuk oyununda minikleri hem eğlendirdi hem de sağlıklı beslenme konusunda bilgilendirdi. “Acemi Mikroplar” oyununun yazarı ve yönetmeni Uğur Taşkın, oyunun abur cubur ile beslenmenin kötü etkisini anlattığını belirterek şunları kaydetti; “İlköğretim okulları için sağlıklı beslenme ve abur cubur beslenmenin kötü etkisini anlatan oyunumuz, çocukların sağlıksız beslenmesi için uğraşan mikropları ve mahallede yaşayan yaşlı amca profesörün kötülerle mücadelesini anlatmaktadır” dedi.
Oyun başlamadan önce salona alınan minik öğrenciler, çalınan çocuk şarkıları ile oyun başlamadan önce çalınan şarkılarla keyifli dakikalar yaşarken, daha sonra sahneye çıkan bir görevli minik öğrencilere tiyatro seyrederken neler yapmamaları gerekenleri anlattı. Oyun sonunda çocuklar mutlu bir şekilde okullarına döndüler. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here