“AB’de Sosyal Politika ve Yerel Yönetimler” konulu toplantı yapıldı

15
Lüleburgaz’da “AB’de Sosyal Politika ve Yerel Yönetimler” konulu toplantı Aşkiye-Neşet Çal Sahnesi’nde yapıldı.

 

LÜLEBURGAZ
Toplantının açılış konuşmasını Marmara Belediyeler Birliği ve Uluslar Arası İlişkiler Müdürü Murat Daoudov yaptı. Belediye Başkanı Emin Halebak’ın konuşmasından sonra Edirne AB Bilgi Merkezi Koordinatörü Lale Tüzüner konuştu.
Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Meryem Koray “AB’de Sosyal Politika ve yerel Yönetimler” konusunda katılımcılara bilgiler verdi.
Verilen yarım saatlik aradan sonra Prof. Dr. Meryem Koray  “AB’de Sosyal Politika ve Yerel Yönetimler” konuşmasını sürdürdü. Koray konuşmasını tamamladıktan sonra katılımcılardan gelen sorularını cevaplandırdı.
Sosyal Belediyecilik anlayışının kurumsallaşma süreci sonunda devamlılık arz etmesi halinde başarılı olacağını belirten Koray;  “Lüleburgaz, tarihi eserler bakımından çok fazla esere sahip bir yer olmamasına rağmen Sokullu Camii’ni gezdiğimizde etrafının çok kötü durumda olduğunu gördük. Caminin tarihini özelliklerini belirtir bir tabelası bile yok. Belki de sizlerin çocuklarınız bile bu eserin özelliklerini, kim tarafından yapıldığını bilmezken dışarıdan gelecek turistlere bu değerleri göstermek mümkün olamaz” dedi.
Belediye Başkanı Halebak ise söz alıp yaptığı konuşmada; “ Stokholm’ün sosyal hizmetler için 13 milyar Euro harcadığını söylüyorsunuz. İstanbul gibi bir nüfusa sahip şehrimiz ise 9 milyon dolar harcıyor. İki şehri karşılaştırdığımızda İstanbul’da imkânsızlıklara rağmen olağanüstü hizmetler verildiği görülmektedir. Keşke belediye başkanlığı yapsanız, o zaman daha iyi anlarsınız bazı şeyleri” dedi.
Daha sonra toplantı sonunda katılımcılara sertifikaları verildi ve program sona erdi. (gk)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here