ABD’deki Türkler Babaeski Gazi Osman Paşa İlkokulu’na kucak açtı

65
* ABD’de yaşamakta olan Türk Vatandaşlarımızdan Gazi Osman Paşa İlkokulu Müdür Yardımcısı Hilal Köşkeroğlu Kırkan’ın minik öğrenciler için tasarladığı projeye tam destek. Babaeskili Minik öğrenciler modern bir Hobi Odası’na sahip olacaklar. Oyun Alanları, Kitap Okuma Alanları, Diz Üstü Bilgisayarları, Projeksiyonları olacak.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Babaeski Gazi Osman Paşa İlkokulu ve Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) yaşayan Türk Vatandaşlarının kurduğu Gönül Köprüsü (BRİDGE TO TURKEY FUND) Derneği Babaeski için önemli bir projeye imza atmaya hazırlanıyor.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Gazi Osman Paşa İlk Okulu’nun Projeden Sorumlu Müdür Yardımcısı Hilal Köşkeroğlu Kırkan şunları kaydetti;
“Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda 3 senedir Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktayım.4+4+4 Sistemi’nin getirdiği değişimle okulumuzun İlkokul’a dönüşümü sağlanmıştı. Derslerimizde de değişiklikler oldu. Bu dönüşüm sonrasında öğrencilerimizin profil yaşının daha küçük olması sebebiyle serbest etkinlik derslerinde daha iyi ve verimli ayrıca eğlenceli vakit geçirmelerini sağlamak İçin Bir şeyler yapmam gerektiğini düşündüm. Bu çerçevede hayata geçirmeyi planladığım projemi tasarladım. Bunu okul müdürümle de paylaştım ve desteğini aldım.  
Projem okul içerisinde kullanılmayan boş bir sınıfımızı Hobi Odası olarak düzenleyerek çocuklarımızın kullanımına sunmaktı. Okul Müdürüm ve İlçe Milli Eğitim Müdürüm Mustafa Bayrak bu konuda bana güvenerek destek vereceklerini söylediler. Bu şekilde çıktığım yolda birçok Vakfa başvuruda bulundum. Bu Vakıflar sayesinde BTF Ailesiyle tanıştım. Bu aile 2003 Yılında Türk-Amerikan Gönüllülerince kurulan bir dernek. Bende hemen bu dernekle bağlantıya geçtim ve öğrencilerim için kurduğum hayalimi Amerika’da yaşayan Bridge To Turkey Fund Derneğine İlettim. Derneğin Yönetiminde bulunan Prof. Dr. E Pamucak, Ela Eskinazi ve Nurgul Doğan gerekli bağlantılardan ve planlamadan sonra okulumuza bu proje ile ilgili her türlü yardımın yapılacağını belirterek; “ Bu destek geleceğimiz olan çocuklarımıza bizim borcumuz” diyerek gönülden destek verdiklerini açıkladılar.
Serbest etkinliklerde kullanılacak sınıfın içinde bulunan dinlenme köşelerinin, Oyun Alanının, Kitap Okuma Bölümü’nün yapımı, araştırma yapmak isteyen öğrenciler için dizüstü bilgisayarların, Projeksiyon cihazı ve perdesinin, sınıfın iç ve dış döşeme ve dekor Masraflarının tamamının Gönül Köprüsü (Bridge Fund) Derneği’ndeki yardım sever Türk vatandaşlarımızca karşılanacağını söylediler. 
Bridge Fund Derneği Üyeleri okulumuz İçin 25 Ocak 2014 tarihinde Amerika’da bir yemek düzenleyecekler. Düzenlenecek olan bu  yemekte elde edilen bağış gelirinin tamamı okulumuza aktarılacak. Dernek Başkanı ve yöneticilerinden bunun sözünü aldım.  
Projemizi Amerika’daki hayırsever insanlarımızın katkısı ile 25 Ocak 2015 tarihinden sonra hayata geçireceğiz. Öğrencilerim, öğretmenlerim, velilerim hepimiz çok heyecanlıyız ve elimizden geldiğince birlikte çalışacağız. Biz Gazi Osman Paşa İlkokulu olarak kocaman bir aileyiz. Bu aile ile daha birçok kazanımlar elde edeceğime inancım tamdır. Projemde bana destek veren, yüreklendiren başta İlçe Milli Eğitim Müdürüm Mustafa Bayrak, Okul Müdürüm ve Bridge Fund Ailesi’ne candan teşekkürlerimi sunarım.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here