96 Puanlık Lig’de 42 Puanlık Final

21
* TFF Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Kırklarelispor, lig başından bu yana şans vermediği genç futbolcularına ligin son karşılaşması Balıkesirspor maçında şans vererek zorlu bir karşılaşmanın ardında 1 puan ile 3-3 berabere sona erdi. Ligin son karşılaşmasından 1 puan alarak ligi kapatan Kırklarelispor, 42 puana ulaştı.
HABER MERKEZİ
TFF Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Kırklarelispor ligi 42 puan ile 8. sırada bitirdi. Lig’e son derece iyi başlayan ve iyi devam eden Kırklarelispor, ligin ilk devresini oynadığı 16 maçtan 6 galibiyet, 7 beraberlik ve 3 mağlubiyet ile 25 puan alarak kapatmıştı.
Ligin ikinci devresine de hızlı başlayan Kırklarelispor, son 8 haftasında bambaşka bir Kırklarelispor sahada mücadele ederek, beraberlik ve mağlubiyet engeline takıldı. Lig’in 2. devresinde 4 galibiyet, 5 beraberlik ve 7 mağlubiyet ile 8’inci sırada bitiren Kırklarelispor, 42 puanla ligi kapattı.
Son 8 haftada aldığı kötü sonuçlar ile Paly-Off hayallerini bir sonraki yıla saklayan Kırklarelispor’un kadrosunda bu yıl büyük değişikliklerin yapılması bekleniyor. Ligin son karşılaşmasında şampiyon Balıkesirspor ile kendi sahasında mücadele eden Kırklarelispor, karşılaşmanın ilk 11’inde lig boyunca birçok maçta yedek olarak beklettiği Emre Conbalar’a, Devrim Kılıç’a, Uğur Fındık’a, Ali Berk Acar’a ve Sercan Kütmür’e oynama şansı verdi.
Lig boyunca yedeklerde her zaman oynamayı bekleyen birçok futbolcu şampiyon Balıkesir karşısında son derece iyi mücadele ederek performanslarını en iyi şekilde sergiledi. Karşılaşmada Kırklarelispor ve Balıkesirspor’un 3-3 beraberliği ile sonuçlandı.
Yapılan karşılaşmalar değerlendirildiğinde Kırklarelispor’un ilk 11’inde yer alacak futbolcuların seçiminde son derece hataların olduğu belirlendi.
* Başkan Can; “Yeni sezona bakacağız” dedi
Kırklarelispor, Kulüp Başkanı Volkan Can, Trakya’nın tek profesyonel takımı olarak ligi iyi bir yerde bitirdiklerini söyledi.
Lüleburgaz 8 Kasım Stadı’nda Balıkesirspor’u ağırladıklarını ifade eden Can, maçta genç futbolculara şans verdiklerini anlattı.
Genç futbolcuların Balıkesirspor karşısında özverili bir mücadele sergilediklerini belirten Can;
“Son maçımızda takımızda fazla forma giyemeyen futbolcularımıza şans verdik. Genç futbolcularımızda bu şansı iyi değerlendirdi. Şampiyon Balıkesirspor karşısında iyi ve özverili bir mücadele sergiledik. Futbolcularımızı kutluyorum. Önümüzdeki sezonu görmek açısından iyi bir karşılaşma oldu. Teknik direktörümüz Bilgin Erdem’in vereceği rapor doğrultusunda takım kadrosunu belirleyeceğiz. Bizim için hazırlık maiyetinde bir karşılaşma oldu. Ligi 8. sırada bitirdik. Play-Off hedefimizle çıktığımız yolda ligi iyi bir yerde bitirdik. Trakya’nın tek profesyonel takımıyız. Düşme tehlikesi yaşamadan 2 yıldır ayaklarımız üzerine durabiliyoruz. Önümüzdeki sezon daha iyi bir yapılanma ile mücadele edeceğiz” dedi. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here