93 trafik kazasında 50 kişi yaralandı

8
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Haziran ayı içerisinde Kırklareli il genelinde meydana gelen 93 trafik kazasında 50 kişinin yaralandığı belirtildi.
HABER MERKEZİ 
Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Valiliğimizin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik ekipleri tarafından 2011 yılı Haziran ayı içerisinde toplam 11 bin 378 araç kontrol edildi. Bunlardan kusurlu bulunan bin 732 araca 293 bin 506 TL para cezası tatbik edildi.
Haziran ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı 96 sürücü Mahkemeye sevk edilirken, 186 Araç trafikten men edilip, 75 sürücünün ehliyetine el konuldu.
Alınan tüm bu etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle Haziran ayı içerisinde İlimiz sınırlarında toplam; 43 Maddi Hasarlı, 50 Yaralamalı olmak üzere toplam 93 Trafik Kazası meydana geldi. Bu kazalarda toplam 445 bin 150 TL’lik maddi hasar oluşurken, 50 vatandaşımız yaralandı. 
Yetkililer, ilimizde trafik güvenliği ve vatandaşların can ve mal emniyetinin daha etkin korunmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirlerin arttırılarak, aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürüleceğini belirttiler. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.