92. Zafer Yılımızı coşkuyla kutladık

11
* 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 92. Yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Kırklareli merkez ilçede de coşkuyla kutlandı.
HABER MERKEZİ
30 Ağustos Zafer Bayramı Perşembe günü yapılan törenlerle büyük bir coşku içerisinde kutlandı. Bu yıl da törenler her yıl olduğu gibi saat 09.00’da Kırklareli Vilayet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önüne çelenk koyma merasimiyle başladı. Çelenk koyma merasimine; Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, 55. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Bekir Koçak, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan, Kumu Kurum ve Kuruluşların Temsilcileri sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı. 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Bekir Koçak ve Kırklareli Belediyesi Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu anıt önüne çelenk koydu. 
* Vali Yaman tebrikleri kabul etti
Vilayet Meydanı’nda Atatürk Anıtı önüne çelenk koyulmasıyla sona eren çelenk koyma töreninin ardından Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Bekir Koçak ve Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu Valilik Makamında tebrikleri kabul etti. 
* Vilayet Meydanı’ndaki tören coşkuyla gerçekleşti
Tebriklerin kabul edilmesinin ardından Vilayet Meydanındaki törenlere geçildi. Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Bekir Koçak ve Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu tören aracıyla bayrama katılan vatandaş ve askerlerin bayramını kutlamasının ardından Saygı Duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. 
Daha sonra Piyade Kurmay Yüzbaşı Ahmet Ertekin günün anlam ve önemini gerçekleştiren konuşmayı gerçekleştirdi. Yüzbaşı Ertekin yaptığı konuşmasında 30 Ağustos Zaferi’nin ne kadar önemli bir zafer olduğunu söyleyerek şunları kaydetti;
“Mustafa Kemal Atatürk’ün Önderliğinde gerçekleştirilen ve yüce Türk Ulusu’nun bağımsızlığını sergileyen Zafer Bayramı’nın 92. Yıldönümünü kutlamanın haklı gurur ve mutluluğu içindeyiz. 30 Ağustos Zaferi vatanını korumak maksadıyla Baş Komutan Mustafa Kemal Atatürk Önderliğinde büyük Türk Milletinin her türlü imkânsızlık ve olumsuz şartlar karşısında, Ordu-Millet kaynaşması içersinde özgürlük ve bağımsızlık yolunda sarsılmaz azmini, kararlılığını, vatanseverliğini ve kahramanlığını ortaya koyarak kazandığı büyük bir zaferdir. Türk Ulusun kahramanlıklarla dolu tarihinde önemli bir aşama olan bu zafer tüm vatanı ve bağımsızlığı yok edilmek istenen ulusumuzun, kadın-erkek, genç-yaşlı tüm fertleri ile birlikte sarsılmaz azimle ve idaresiyle verdiği yaşam mücadelesinin en büyük göstergesidir.   Zaferin 92. Yılı’nda ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyoruz. Türk Silahlı Kuvvetleri 92 yıl önce olduğu gibi şimdi de görevinin başındadır. Türk Silahlı Kuvvetlerinin her bir personeli Türk Milletinin özgürlük ve bağımsızlığını devam ettirmek için canını feda etmeye hazırdır. Zaferimizin 92. Yılı kutlu olsun”
Konuşmanın ardından şiirler okundu. Anadolu Lisesi Öğrencilerin okunduğu şiirler halk tarafından büyük alkış aldı. Konuşma şiirlerin ardından Askeri birliklerin ve Askeri araçların bando eşliğindeki tören geçişi gerçekleşti. Askeri birlikler, Gaziler ve Şehit Aileleri’nin geçişinde halk büyük bir coşkuyla geçişi alkışladı. Geçiş Töreninin ardından Vilayet Meydanında düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı törenleri sona erdi. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here