90. yıl coşkuyla kutlandı

13
* Kırklareli Tevfik Fikret YİBO İlköğretim Okulu’ 23 Nisan kutlamaları coşku içerisinde yapıldı.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Tevfik Fikret YİBO İlköğretim Okulu’nda 23 Nisan kutlamalarını 29 Nisan 2010 Perşembe günü coşkulu bir şekilde kutlandı. Kutlamalara başlanmadan evvel 3/A Sınıf Öğretmeni Ali Bal yönetiminde İstiklal Marşı okundu.
Kutlamaların açılış konuşmasını yapan 4/A Sınıfı Öğretmeni Saliha Kırbak şunları kaydetti:
“Sevgili Çocuklar, saygı değer meslektaşlarım, kıymetli misafirler 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı kutlama programına hepiniz hoş geldiniz. Nedir 23 Nisan ay ve gün mü belki ama adından da anlaşıldığı gibi ulusal egemenlik asıl vurgulanması gereken nokta işte burası Milletin kendi kaderini kendi eline aldığı var olma ve bunu bütün dünya ilan ettiği yani İlk Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı gün ve  aydır.
23 Nisan ile bugünkü Cumhuriyet yönetimine kavuştuk. 23 Nisan ile bugünkü modern toplum yaşantımıza sahip olduk. Egemenliğimizin teminatı millet, Milletimizin teminatı ise Köyümüzün, Şehrimizin ülkemizin teminatı ise yani geleceğimizin yarınlarımızın, umutlarımızın, hayallerimizin teminatı ise siz evet şurada toplanan size sevgili çocuklar sizlersiniz. Bu gerçeği çok önceden gören Ulu Önder Atatürk hangi gerçekleri nasıl teminat alacağını bildiğinde bugünü Çocuklara armağan etti.”
Daha sonrasında 8/A sınıfından Faruk Furkan Yılmaz konuşmasında Ulu Önder Atatürk’e Hitaben şiir okudu sonrasında öğrencilerin kendi aralarında hazırladıkları oyunlar sırasıyla sergilediler. Yapılan gösteriler izleyenleri büyüledi. Herkesten tam alkış ve destek alan öğrenciler daha sonrasında davul zurna ekibi ile öğretmenler ve öğrenciler birlikte halaylar çekip oyun havası oynadılar.
Oyunların bitimi ardından Tevfik Fikret YİBO İlköğretim Okulu öğretmenleri sınıflar arasından yapılan SBS Deneme Sınavı’nda dereceye giren; Olgun Karabaş, Bahadır Malakçı ve Aleyna Aydın’a ödüllerini Okul Müdürü Mehmet As verdi. (mçt)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here