8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlandı

12
Rehber bayan öğretmenlerin gününü kutlayan RAM Müdürü Birsen Karael
yaptığı konuşmada "Kadın olarak yaşamda varlığını taşıyabilen, kendi
içinde kendini özgürleştirebilen kadınlar olmalarını istedi.

HABER MERKEZİ
LÜLEBURGAZ
8 Mart Dünya Kadınlar Günü düzenlenen etkinliklerle kutlandı.Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla, Lüleburgaz Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Aldemir, Adliye binasında çalışan kadınların, gününü kutlayarak onlara özel olarak hatırlatılan karanfilleri dağıtarak Adliye binasında bir ilki gerçekleştirdi.
Çalışma odalarını tek tek gezen Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Aldemir, verdiği karanfillerle kadınların günlerini kutladı. Başsavcı hüsnü Aldemir’ in bu örnek hareketi kadınlar arasında büyük bir memnuniyet yarattı.Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM) Müdürü Birsen Karael rehberlik öğretmenlerini kutlayarak onlara karanfil verdi. Rehber bayan öğretmenlerin gününü kutlayan Birsen Karael yaptığı konuşmada "Kadın olarak yaşamda varlığını taşıyabilen, kendi içinde kendini özgürleştirebilen kadınlar olmalarını istedi.Ticaret ve Sanayi Odası İş Eğitim Merkezi, Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Salih Tunçer’ de çalışan bayan öğretmenlerin gününü kutlayarak kendilerine çikolata armağan etti.
80.Yıl İlköğretim Okulu’nda da Okul Müdürü Ahmet Kozuk aldığı pastayı bayan öğretmenler ile birlikte keserek günlerini kutladı.
Öte yandan Kent Konseyi Kadın Meclisi’ de toplu halde Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk Anıtına çelenk sunup saygı duruşunda bulundular. daha sonra Kent Konseyi Kadın Meclisi, orta parkta bulunan ulu önder Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım büstünü ziyaret ederek karanfiller bıraktılar. Buradaki kutlama törenlerine CHP Kırklareli milletvekili aday adayı Gürcan Ersin’de katıldı.
Kendi Konseyi kadın Meclisi, kongre Meydanında da bir basın açıklaması yaptılar. Basın açıklamasını Oya Akbıyık okudu. Akbıyık basın açıklamasında "Güncel sözlerle hayat güzelleşiyor. Sustukça ağır bedeller ödüyoruz. Sorunların arttığı bir dönemde birlikte olmalıyız. her türlü şiddete karşıyız. Omuz omuza hareket etmeliyiz" dedi. Aşkiye Neşel Çal Sahnesinde kadınlar ile ilgili etkinlik gerçekleştirildi. (v.i.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here