8. Dönem Öğrenci Meclisi TBMM’de toplandı Kırklareli’ni Ozan Ercan temsil etti

44
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) 24 Nisan 2011 Pazar günü toplanan 8. Dönem Öğrenci Meclisi’nde Kırklareli’ni Remzi Yapıcı Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencisi Ozan Ercan temsil etti.
HABER MERKEZİ 
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle lise öğrencilerinden oluşan 8. Türkiye Öğrenci Meclisi 24 Nisan 2011 Pazar günü Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) toplandı. TBMM Başkanı Şahin’in açılışını yaptığı toplantının başında, İstiklal Marşı okundu.
TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin başkanlığında gerçekleştirilen Kırklareli’ni Remzi Yapıcı Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencisi Ozan Ercan’ın temsil ettiği toplantıda Türkiye Öğrenci Meclisi Başkanlığı’na 21 yaşındaki Muhammed Aksoy seçildi.
TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, 91 yıl önce zor koşullar altında açılan Meclisin, milletin istiklalini kurtardığını, güçlü Türkiye’nin temellerini attığını ve bugüne kadar ülkenin gelişmesi ve kalkınması için çalıştığını söyledi. 8. Dönem Türkiye Öğrenci Meclisi projesiyle öğrencilerin seçme, seçilme gibi temel demokratik süreçleri yaşadığını, işbirliği ve katılımcılık gibi deneyimler edindiğini kaydetti.
Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ise Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi’nin dünyada ilk kez Türkiye’de uygulandığını söyledi. Bu yıl, okul meclislerinin faaliyetleri öğrencilerin oy kullanarak seçme ve seçilme kültürüne katkıda bulunduğunu ifade eden Çubukçu, demokrasinin daima ileriye adım atmak ve yenilenmek olarak algılanması gerektiğini ifade etti. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.