“8. Bölge Hafızlık ve Ezanı Güzel Okuma” Yarışması yapıldı

25
Anadolu İmam Hatip Liseleri arasında “8. Bölge Hafızlık ve Ezanı Güzel Okuma” Yarışması yapıldı.
HABER MERKEZİ
08 Nisan 2012 Pazar günü Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğü Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda yapılan “8. Bölge Hafızlık ve Ezanı Güzel Okuma” Yarışması Kırklareli, Lüleburgaz, Edirne, Çorlu, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, İzmit ve Yalova’dan öğrencilerin katılımı ile gerçekleştirildi.
Kur’an-ı Kerim’in hafızların sayesinde bu günlere kadar geldiğini ifade eden Kırklareli Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Necmi Şimşek, yaptığı konuşmada şunları söyledi;
“Hafızların yetişmesi ile Kur’an-ı Kerim bu günlere kadar bir harfi bile değişmeden geldi. İslam alemi olarak hafızlara minnet borçluyuz. Bende Başbakanımız ile aynı yılda mezun oldum. Bizler İmam Hatip Liseleri’nden mezun olduğumuz da gidecek bir üniversite bulamıyorduk. Şimdi ise genç İmam Hatip Liseleri öğrencilerimizin önleri açık. Daha önceki dönemlerde de İmam Hatip Liseleri’nin orta kısmı kapatılmıştı. 4+4+4 yasa tasarısının kabul edilmesi ile yine İmam Hatiplerin orta kısmı açıldı” dedi.
“8. Bölge Hafızlık Ve Ezanı Güzel Okuma” Yarışması’nda Jüri Başkanlığı’nı Kırklareli İl Müftüsü İsa Saim yaptı.
Öncelikli olarak “Ezanı Güzel Okuma” Yarışması yapıldı. 9 lise öğrencisi kürsüye çıkarak jüri önünde ezan okudu.
Ezanı güzel okuma yarışmasında Yalova Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Abdülkadir Türel 1., Bursa Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Osman Bostancı 2. oldu.
Hafızlık yarışmasına ise 7 öğrenci katıldı. Balıkesir Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Hamza Sarı 1., İzmit Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Recep Yıldız ise 2. oldu.
Yarışmanın ardından yarışmaya katılan tüm öğrencilere AK Parti Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan ve Kırklareli İl Milli Eğitim Müdür Vekili Yasin Özdil tarafından çeşitli hediyeler verilmesiyle sona erdi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here