8 ayda 284 çift “Evet” dedi

22
Kırklareli Belediyesi tarafından 8 aylık süreçte 284 çiftin nikahının kıyıldığı açıklandı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediyesi tarafından 8 aylık süreçte 284 çiftin nikahının kıyıldığı açıklandı.
Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Kırklareli Belediyesi Evlendirme Memurluğu tarafından 2014 Yılı Ağustos Ayı’na kadar 381 çifttin müracaat işlemleri için başvuru yaptığını, başvuru sonucunda 284 çiftin resmi nikahının kıyıldığını kaydetti.
 Nikah işlemleri hakkında bilgiler veren Başkan Kesimoğlu; “Vatandaşlarımız Sağlık Müdürlüğü çalışma sistemi ile entegre edilmiş şekilde ilgili Sağlık Ocaklarından kan tahlilleri sonuç belgelerini, İl Nüfus Müdürlüğü’nden Nüfus Kayıt örneklerini ve müracaat esnasında yeni çekilmiş üniformasız 6 şar adet vesikalık fotoğraflarını ve Nüfus Cüzdan asıllarını yanlarında mutlaka bulundurmalıdırlar. Yabancı Ülke vatandaşları ile 17 yaşından küçük ve boşanmış olan kişiler ile evlenecekler için; yasaya göre ek belgeler istenmektedir. Tüm bu belgelerini eksiz olarak tamamlayıp Belediyemize Evlenme talebinde bulunan çiftlerimizin belgeleri incelendikten sonra, Kırklareli Belediye Başkanlığı’na bağlı Evlendirme Memurlarımız tarafından tercih ettikleri gün nikahları kıyılabilmektedir. Dünya evine giren bütün çiftlerimizi kutluyor, sağlıklı ve mutlu bir hayat sürdürmelerini temenni ediyorum" dedi
Nikah kıymak amacıyla gelen çiftlere her türlü kolaylığın sağlandığını aktaran Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Kırklareli Belediyesi Evlendirme Memurluğu’na, gerekli evrakların teslim edilmesinin ardından da işlemlerin kısa bir süre içerisinde tamamlandığı sözlerine ekledi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here