76. Ölüm Yıldönümü’nde Atatürk’ü bugün saygı ile anacağız

44
10 Kasım 1938 tarihinde ebediyete intikal eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü Ebediyete İntikali’nin 76. Yıldönümü’nde bugün saygı ile anacağız.
 HABER MERKEZİ
Tüm yurtta olduğu gibi Kırklareli’de de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü Ölümü’nün 76. Yılı’nda düzenlenecek olan törenlerle saygı ile anılacak.
T.C. Kırklareli Valiliği tarafından hazırlanan Ebediyete İntikalinin 76. Yılı’nda Ulu Önder Atatürk’ü Anma Programı şu şekildi yapılacak:
“10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni yarın Vilayet Meydanı’nda Atatürk Anıtı önünde saat 09.05’te ve Kırklareli Kültür Merkezi Salonu’nda saat 10.00’da yapılacak. Çelenk Sunma Yönetmeliğine uygun olarak hazırlanacak çelenkler en geç saat 08.30’da Atatürk Anıtı önünde taşıyıcıları ile birlikte sunuşa hazır halde bulundurulacak. Çelenk Korteji ve Protokole dâhil zevat saat 08.45’te Vilayet Meydanı’nda Atatürk Anıtı önünde toplanacak. Çelenk Sunma Töreni’ne okullar bayrak, flama ve 10’ar kişilik öğrenci grubu ile katılacak.
Saat 08.50’den itibaren çelenkler, Çelenk Sunma Yönetmeliği’ne uygun olarak çelenk sunuş sırasına göre sunuş çağrısı ile Atatürk Anıtına sunulacak. Çelenk Sunma Töreni Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Oktay Küçükgenç tarafından yönetilecek. Saat 09.05’te çalacak siren sesiyle birlikte törene katılanlar ve bütün halk bulundukları yerlerde 2 Dakikalık Saygı Duruşu’nda bulunacaklar.
Saat 09.07’de Kırklareli Fahri Kasapoğlu Ortaokulu Müzik Öğretmeni Gülfem Karakaş yönetiminde, İstiklal Marşı söylenecek ve şanlı bayrağımız göndere çekilecek ve yarıya indirilecek. (Bayraklar gün batımında tekrar normal vaziyetine çekilecek.)
Atatürk Anıtı etrafında meşaleler yakılacak, asker, polis ve öğrenciler sabahtan itibaren saygı nöbeti tutacaklar. (Saat 09.00’dan 14.00’e kadar öğrenciler, 14.00-19.00 saatleri arasında İl Emniyet Müdürlüğü, 19.00-24.00 saatleri arasında ise Merkez Komutanlığı tarafından saygı nöbeti tutulacak.)
Kırklareli Anadolu Lisesi Müdürlüğü tarafından hazırlanan program, Kırklareli Kültür Merkezi Salonu’nda aşağıdaki şekilde yapılacak:
1. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması.
2. Günün anlam ve önemini belirten konuşma.
3. Atatürk Oratoryosu.
4. Atatürk’ün sevdiği türküler ve şarkılar.
5.  Kapanış.” (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here