7. Sınıf öğrencilere Vergi Konulu Konferans

22
22. Vergi Haftası dolayısıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında 23 Şubat 2011 Çarşamba günü Kırklareli Atatürk İlköğretim Okulu 7. Sınıf öğrencilerine Gelir Uzmanı Murat Dönmez tarafından vergi konulu konferans verildi.


HABER MERKEZİ


Verginin ülke kalkınmasındaki önemi ve Kırklareli’deki Maliye Bakanlığı teşkilatı hakkında bilgiler veren Uzman Dönmez, günümüz modern devletin temel özelliklerinin yeniden şekillendiğini belirtti.
Uzman Dönmez; “Verginin bir devletin kalkınmasındaki öneminin vatandaşlarımıza anlatılması, vatandaşlarımızın vergi ödeme bilinci ve alışkanlıklarının geliştirilmesine yardımcı olmak ve vergi idaresi ile mükelleflerimiz arasındaki ilişkilerin daha sağlıklı ve düzenli bir hale getirilmesi amacı ile içinde bulunduğumuz 21-27 Şubat 2011 tarihlerini kapsayan hafta Maliye Bakanlığınca ‘Vergi Haftası’ olarak çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. Günümüz modern devletin temel özellikleri yeniden şekillenmektedir. Devlet klasik görevleri olan iç ve dış güvenlik ile adaletin sağlanması yanında yurttaşlarının yaşam standartlarının yükseltilmesi, sosyal güvenliğin sağlanması ekonomik dengenin ve gelir dağılımının düzenlenmesi, eğitim, sağlık, bayındırlık hizmetlerinin en iyi bir şekilde gerçekleştirilmesi ekonomik gelişmenin sağlanarak vatandaşlarının geleceklerinin güvence altına alınması gibi diğer görevleri üstlenmiştir.
Kamu hizmetlerinin bu derece geniş alanlara yayılmış olması, devletin bunları finanse edecek güçlü ekonomik kaynaklar bulmalarını ve gerekli mali düzenlemeler yapmalarını zorunlu hale getirmiştir” dedi.
Uzman Dönmez, konferansa katılan öğrencilere Mali Bakanlığı’nın Vergi Haftası ile ilgili kokartını dağıttı. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here