663 Sayılı Kanun Hükmündeki Kararname’ye tepkiler devam ediyor

13
“21 Aralık’ta Grevdeyiz”
* Kırklareli Tabip Odası Başkanı Halil Muhacir; “21 Aralık’ta Acillerimiz dışında tüm personelimiz ile çalışmamızı durduracağız. Hekimlerin ve halkın sıkıntılarını dile getireceğiz. Kanun Hükmünde Kararname geri çekilene kadar mücadelemize devam edeceğiz” dedi.
HABER MERKEZİ 
Kırklarelie Tabip Odası (KTO)tarafından, Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşların teşkilat ve görevleriyle alakalı 663 Sayılı Kanun Hükmündeki Kararname’de (KHK) yer alan hükümleri anlatmak amacıyla 18 Aralyık 2011 Pazar günü saat 10.00’da kahvaltılı bir toplanhtı düzenlendi.
Düzenlenen toplantıya; Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, CHP Kırklareli İl Başkanı Vecdi Gündoğdu, CHP Kırklareli Gençlik Kolları Başkanı Gürkan Yenerel, Kırklareli Tabip Odası Başkanı Halil Muhacir, Eğitim-Sen Kırklareli Şube Başkanı Seyfi Meriç, SES Kırklareli Şube Başkanı Sevinç Sayın, hekimler, ve sağlık personeli katıldı.
Kırklareli Tabip Odası tarafından düzenlenen toplantıda, 2 Kasım’da Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarının teşkilat ve görevleri hakkında çıkarılan 663 sayılı Kanun Hükmündeki Kararname ile ilgili bilgiler veren Oda Başkanı Halil Muhacir, iş güvencesi, ücret ve gelecek güvencesinin kanun hükmü ile ortadan kaldırıldığını belirterek;
“İlaç, tıbbi malzeme ve protez gibi gereçlerin katkı payları attırılıyor, her aşamaya katılım payı getiriliyor, Genel Sağlık Sigortasının kapsamı, hizmetten bazı ilaç ve hizmetler çıkarılarak daraltılıyor. Sağlıkta kamudan söz edilen devirler sona eriyor. Sağlık hizmeti, satılan, alabilen herkesin parası kadar alabileceği bir ticarete dönüştürülüyor. Bu mücadelemiz sadece bizim değil, aynı zamanda halkın sağlığı içindir. Sağlık hakkını kaybetmek istemeyen emekçiler, emekliler, yoksullar, işsizleri de mücadelemize bekliyoruz” dedi.
SES Kırklareli Şube Başkanı Sevinç Sayın’da bir konuşma yaparak, 21 Aralık 2011 Çarşamba günü saat 11.45’te Kırklareli Devlet Hastanesi A Blok önünde ve aynı gün saat 12.30’da Dingiloğlu Parkı önünde yapılacak olan eylemlere duyarlı tüm Kırklareli Halkını davet etti. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here