58 bin metrekare Sıcak Asfaltlama Çalışmaları Kasım Ayı’nda tamamlanacak

23
Kesimoğlu; “Yeni Kırklareli’yi inşa ediyoruz”
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediye Başkanlığı tarafından Sıcak Asfaltlama Çalışmaları’nın startı 11 Ağustos 2014 Pazartesi günü saat 14.30’da Bademlik Mahallesi’nde verildi.
Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, yapacakları üst yapı çalışmaları ile birlikte Kırklareli’de bozuk yol kalmayacağını, yeni Kırklareli’yi inşa etmeye başladıklarını söyledi. Kesimoğlu, başlattıkları sıcak asfaltlama çalışmalarının hava şartlarının el vermesi durumunda Kasım ayı içerisinde tamamlanacağını belirtti.
7 bin ton sıcak asfalt ile 58 bin metrekare yolu asfaltlayacaklarının altını çizen Kesimoğlu, bu çalışmanın kendilerine toplam 1 milyon 259 bin 400 liraya mal olacağını ifade etti.
* “58 bin metrekare sıcak asfalt olacak”
Kesimoğlu yaptığı açıklamasında; "Kırklareli Belediyesi olarak bugün sıcak asfalt çalışmalarımızın startını veriyoruz. Bugün itibari ile başlayacağımız çalışmalarımızı hava şartlarının el vermesi durumunda Kasım Ayı’nın ilk haftası bitirmeyi planlıyoruz. Yollarımızın yapımı ile ilgili çalışmalarımızı daha önceden başlatmıştık. Bugün Bademlik Mahallesi Kasapoğlu Caddesi üzerinde yapacağımız yol ile sıcak asfalt dökme çalışmalarımızın startını veriyoruz. Ekiplerimiz sırası ile Bademlik Mahallesi Kasapoğlu Caddesi, Sungurbey Caddesi Mezarlık yolu, Yayla Mahallesi Toki Yolu, Karahıdır Mahallesi Yurt Yolu ve Karacaibrahim Mahallesi’nde 58 bin metre kare sıcak asfalt çalışması yapacak. Bu çalışmalarımız bize 1 milyon 259 bin 400 TL’ye mal olacak" dedi.
* "Vatandaşlarımız yapılan hizmetleri görüyor"
Kırklareli Belediyesi olarak her türlü eksiğe el atacaklarını belirten Kesimoğlu; “Teknik bir sıkıntı yaşanmadığı süre boyunca asfalt çalışmaları devam edecek. Yapılan hizmetlerin vatandaşlar tarafından biliniyor ve takdirle karşılanıyor. Vatandaşlarımıza en iyi şekilde hizmet vermeyi amaçlıyoruz. Belediye olarak her türlü eksiğe el uzatacağız. Hedefimiz Kırklareli’de bozuk yol bırakmamak. Bunun için çalışmalarımızı sıkı bir şekilde başlattık. Şehrimizin ana ve ara caddelerinde de parke taşı ve sıcak asfalt çalışmaları yapıyoruz. Mahallelerin ve caddelerin yepyeni bir görünüme kavuşturacağız. İlimize estetik bir görünüm kazandırmak amacıyla çalışmalarımızı tüm ekibimizle birlikte aralıksız sürdüreceğiz" diyerek sözlerini tamamladı.
* Başkan Kesimoğlu mahalle sakinlerine Baklava ikram etti 
Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu ile Başkan Yardımcısı Fettah Akgün Sıcak Asfalt Çalışmaları’nın startını verdikten sonra. Bademlik Mahallesi’ndeki kahvehaneye geçerek burada vatandaşlarla bir araya geldi. Mahalle Muhtarı Gürsel Yılmaz ve mahalle sakinleri tarafından ağırlanan Başkan Kesimoğlu Bademlik Mahallesi’nden Sıcak Asfaltlama Çalışmaları’nı başlattıklarını ve bu çalışmalar kapsamında 58 bin metrekarelik alanın sıcak asfaltla kaplanacağını söyledi. Mahalle sakinleri de asfaltlama çalışmalarının kendi mahallelerinden başlatılmış olmasından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Başkan Kesimoğlu tarafından ikram edilen Baklava’yı yiyen mahalle sakinlerinden bazıları kendilerine ilk defa bir Belediye Başkanı’nın Baklava ikramında bulunduğunu belirterek şaşırdıklarını ifade ettiler. Mahalle sakinleri Başkan Kesimoğlu’ya mahallelerini tozdan kurtardığı içinde teşekkür ettiler. (Savaş Eskici)     

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.