54 öğrencisi Mezun oldu

11
Kırklareli  Merkez  Remzi Yapıcı Sosyal Bilimler Lisesi Mezuniyet Töreni düzenlendi. 2014/2015 Eğitim ve Öğretim Yılı’nı başarı ile tamamlayan 54, 12. Sınıf öğrencisi mezuniyet sevincini yaşadı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli  Merkez  Remzi Yapıcı Sosyal Bilimler Lisesi Mezuniyet Töreni düzenlendi. 2014/2015 Eğitim ve Öğretim Yılı’nı başarı ile tamamlayan 54, 12. Sınıf öğrencisi mezuniyet sevincini yaşadı.
Kırklareli  Merkez  Remzi Yapıcı Sosyal Bilimler  12. Sınıfta eğitim ve öğretim görerek mezun olmaya hak kazanan 54 öğrenci için 04 Haziran 2015 Perşembe günü Mezuniyet Töreni düzenlendi. Saat 16.00’da okulun bahçesinde düzenlenen törene Okul Müdürü Aydın Kesici, Okulun Müdür Yardımcıları, Öğretmenleri ve Öğrencilerin aileleri katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan Mezuniyet Töreni’nde açılış konuşmasını Okul Müdürü Aydın Kesici yaptı. Kesici yaptığı konuşmasında şunları kaydetti:
“2014/2015 Eğitim-Öğretim Yılının sonuna geldiğimiz bu günlerde, ortak bir sevinci paylaşmak için toplanmış bulunuyoruz. 2014-2015 Öğretim yılı son sınıf öğrencilerimizi uğurlayacağımız bu törende, bizimle olmanızdan dolayı hepinize teşekkür ediyor, hoş geldiniz diyor, saygılarımı sunuyorum.
Saygıdeğer Velilerimiz; Hiç şüphesiz bu törenin en mutlu, en heyecanlı, en gururlu olanları sizlersiniz. 4 yıl boyunca çocuklarınızın maddi, manevi yardımcısı oldunuz. Onların sevinçlerini, üzüntülerini paylaştınız. Zor zamanlarında, en büyük desteği oldunuz. Çocuklarınız bugün mezun olurken, haklı olarak büyük bir sevinç ve huzur içindesiniz. Onlar için şimdiye kadar gösterdiğiniz sabır ve özveri her türlü takdirin üzerindedir. Onlara inanın, güvenin. Bu nedenle evlatlarınız bu gün mezun olurken, haklı olarak yaşadığınız büyük sevinç ve gururu bizler de paylaşıyor, Bu güzel çocukları yetiştirdiğiniz için sizleri tüm kalbimizle kutluyor, saygılarımızı sunuyorum
2014/2015 Eğitim ve Öğretim Yılı 12. Sınıf Öğrencisi Hilal Kaplıca duygularını paylaştı. Kaplıca, konuşmasında şunları kaydetti:
“Zaman bir su misali akıp geçiyor. Artık mezun oluyoruz. 4 yıllık lise hayatımızın bitişine şahitlik ediyoruz. Bugüne kadar bizlerden iyi birer evlat ve başarılı birer öğrenci olmamızı beklediniz. Bunların yanı sıra sizlerden birbirimize karşı her zaman dürüst ve doğru olmayı, insanın ve insanlığın değerini bilmeyi, vatana ve millete yararlı birer birey olmayı öğrendik. Bizleri en iyi şekilde yetiştiren, her alanda bize rehber olan ailelerimize bir de sizlerin önünde teşekkürü borç biliyorum. Geleceğin her birimize başarı ve mutluluk getirmesini diliyorum.”
Konuşmaların ardından, Bayrak-Flama Devir Teslimi Töreni’ne geçildi. 12. Sınıf Öğrencileri 11. Sınıf öğrencilerine Türk Bayrağı’nı ve Okul Flaması’nı öperek teslim etti.
Bayrak-Flama Devir Teslimi Töreni’nden sonra, öğrencilere sınıf öğretmenleri diplomalarını verdi. Diploma Töreni sonrası, tüm mezunlar müzik eşliğinde keplerini havaya attılar. Törenin sona ermesi ile birlikte mezun olan öğrenciler bu mutlu anlarını aileleri ile paylaştılar. (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.