52 Kez bağışta bulunan Lütfi Arga’ya 45. Kan Bağışı’nda Plaket verildi

73
* Kızılay Babaeski Şube Başkanı Necip Fıçıcı, Şube Sekreteri Cengiz Kaynak ve Lüleburgaz Kızılay Kan Bağışı Merkezi Kan bağışçısı Kazanım Personeli İldeniz Atılgan ile birlikte 26 Eylül 2014 Cuma günü düzenlenen kampanyaya Babaeskililer yoğun katılım gösterdiler.
HABER MERKEZİ
Kızılay Babaeski Şube Başkanlığı, Babaeski’de “Bir Kan, Bir Fidan”, “Kapınız Fidana, Fidanlar Ağaca”, “Türk Kızılayı’na Bağışladığınız Her Kan Üç İnsanın Hayatını Kurtarıyor” adı altında kan bağışı kampanyası düzenledi.
Kızılay Babaeski Şube Başkanı Necip Fıçıcı, Şube Sekreteri Cengiz Kaynak ve Lüleburgaz Kızılay Kan Bağışı Merkezi Kan bağışçısı Kazanım Personeli İldeniz Atılgan ile birlikte 26 Eylül 2014 Cuma günü düzenlenen kampanyaya Babaeskililer yoğun katılım gösterdiler. Kampanyaya Babaeski İlçe Emniyet Müdürü Hakan Hatip, Babaeski Devlet Hastanesi Başhekimi ve İç Hastalıkları Uzman Doktoru Hakan Koçoğlu, Babaeski Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa Buyur, Babaeski Ziraat Odası Başkanı Mehmet Atalay katıldı. Kan bağışı kampanyasında ayrıca 45. kan bağışı nedeniyle Babaeski’nin en sevilen kan bağışı gönüllüsü Lütfi Arga’ya Babaeski İlçe Kaymakamı Mustafa Asım Alkan tarafından plaket sunuldu.
Kızılay Babaeski Şube Başkanı Necip Fıçıcı, kampanya ile ilgili yaptığı açıklamasında; “Bugün İlçemizde Büyük Cami Meydanı’nda Lüleburgaz Kan Bağışı Merkezi TIR’ında yapılan, “Bir Kan, Bir Fidan” kan bağışı kampanyası ilgili olarak, Babaeski İlçe Emniyet Müdürü Hakan Hatip, Babaeski Devlet Hastanesi Başhekimi ve İç Hastalıkları Uzman Doktoru Hakan Koçoğlu, Babaeski Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa Buyur, Babaeski Ziraat Odası Başkanı Mehmet Atalay ve vatandaşlarımıza gönüllü bağışları için teşekkür ederiz. Ayrıca Babaeski’deki en önemli kan bağışçılarımızdan Lütfi Arga’ya duyarlılığından dolayı teşekkür ederim. Babaeski Kaymakamımız Mustafa Asım Alkan da bizi onurlandırarak etkinliğimize katıldı. Böyle önemli bir günde destek verdikleri için çok teşekkür ederiz.. Önemli olan daha çok gönüllüye ulaşabilmek ve talebi karşılamak istiyoruz. Bugün her kesimden, halkımızdan ve esnafımızdan ciddi bir katılım oluyor. Gönüllü kan bağışçılarımız adına dikilecek her fidan, ormanlarda yeşeriyor, sizinle hayat buluyor” dedi. 
Kampanyada kan bağışının önemine dikkat çeken Babaeski Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa Buyur da şunları söyledi;
“Bu kampanya tüm şoför arkadaşlarımla birlikte katılarak kan bağışında bulunduk. Çünkü edindiğim bilgilere göre kan bağışından sonra yeni hücreler hemen dolaşıma katılıyormuş ve bu şekilde vücut daha sağlıklı oluyormuş ve kendinizi daha zinde hissediyormuşsunuz. Bizde bize düşen ne varsa Oda olarak gerçekleştiriyoruz.”
Kampanyaya katılan Babaeski Ziraat Odası Başkanı Mehmet Atalay ise; “Kan bağışı insan hayatı için çok önemlidir. Ülkemizde özellikle Bayram öncesi birçok trafik kazası yaşanmaktadır. Bu nedenle biz de bu önemli görevi yerine getirerek, insanlarımıza yardımcı olduğumuz için mutluyuz” dedi.
* Lütfi Arga; “45. Kan Bağışı’nda hak etsem de 52 kez Kan Bağışı’nda bulundum”
Babaeski Cedit Ali Paşa Camii (Büyük Cami) Meydanı’nda yapılan etkinlikte Babaeski’deki en önemli Kan Bağışçılarımızdan Lütfi Arga’ya 45. Kan Bağışı’ndan dolayı Babaeski İlçe Kaymakamı Mustafa Asım Alkan plaket takdim etti. Kaymakam Alkan, plaketi takdim ederken;
“Babaeski’mizin en önemli kan bağışı gönüllülerimizden Sayın Lütfi Arga’yı tebrik eder, duyarlılığı için teşekkür ederim. Kendisi 45 kez kan bağışında bulunarak Kızılay Genel Başkanlığı’nın bu önemli plaketine sahip olmayı hak etmiştir. Herkesin böyle bir duyarlılık sergilemesi dileğiyle” dedi.
Lütfi Arga da teşekkür ederek; “Plaketi almayı 45. kan bağışımda hak etsem de bugüne kadar 52 kez kan bağışında bulundum. Kan vermek bir erdemdir. Herkes herkesi kıskanıyor ama vermek de gerekiyor. Bunu da Allah herkese nasip etsin.” dedi.
Plaket töreninin ardından kan bağışı kampanyası gün boyu devam etti. Yoğun yağmur yağışı olmasına rağmen Babaeskililer duyarlılıklarını göstererek Kan Bağışı Kampanyası’na katıldılar. Kan Bağışı Kampanyası’nda Lüleburgaz Kan Bağışı Merkezi’nden Doktor Cengiz Paydak, Hemşireler Burcu Kuzu, Sinem Tan, Esra Rodop ile Destek Personeli Hasan Kesik görev aldılar. (Özkan Başaran)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.