“50 yıllık ev hasretimiz TOKİ sayesinde sona erdi”

17
* Kırklareli merkez ilçe Cumhuriyet Mahallesi’nde Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yaptırılan konutların ilk anahtarı Güngördü Ailesi’ne verildi.

HABER MERKEZİ
Kırklareli merkez ilçe Cumhuriyet Mahallesi’nde Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Kobalt İnşaat ile yapımına başlanan ve yapım çalışmaları yarım bırakılarak el değiştiren TOKİ İnşaatları 20 Temmuz 2009 tarihinde İnta İnşaat’a devredildi. Yaklaşık Konutların yarısının tamamlanmış şekliyle devir alan İnta İnşaat, bünyesinde bulunan 450 personel ile konutların yapımını bitirdi.
180 bin m2 alan üzerine yapılan TOKİ konutları 2+1 60 m2 24 blok, 3+1 120 m2 11 blok olarak toplam 35 blok’a sahip. İlköğretim Okulu, Sağlık Ocağı, Ticaret Merkezi, Cami, 3 Çocuk Parkı, Voleybol Sahası ve Basketbol Sahası’nın içerisinde bulundurduğu TOKİ Konutları 06 Temmuz 2010 Salı günü teslim edilmeye başlandı.
TOKİ Konutları’nın teslim edilmeye başlandığı gün dekontlarını ödeyerek, TOKİ Konutları’nda ilk anahtarını teslim alan C1-1 dairesinin sahibi olan Güngördü Ailesi, TOKİ konutları Şantiye Şefi Bahadır Sonyürek tarafından teslim edilen daire anahtarını almalarının mutluğunu yaşadılar.
Emekli Öğretmen olduğunu belirten Zafer Güngördü “50 yıldır ilk kez kendi evimiz oluyor” diyerek şunları kaydetti;
“ 3 yıldır evimize kavuşmak için İnece Beldesinde tek odalı evde oturuyordum. 2 buçuk yıl geç tamamlanmasıyla sonunda hedefimize ulaşmış durumdayız. 50 yıldır ev hasreti çekerken ilk kez kendi evimiz oldu. Memurluktan bu yana TOKİ sayesinde ev sahibi olduk. Evlerin içinde biraz eksiklikler var ama çok mutluyuz. 1 hafta içerisinde evdeki eksiklikleri tamamlayıp, kendi isteğimize göre hazır hale getirdikten sonra en kısa zamanda yeni evimize taşınacağız.”
Anahtarı teslim alan Güngördü Ailesi yeni evlerine kavuşmanın heyecanıyla, evi gezdi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.