50 bin Edirne Tanıtım Broşürü Gümrük Kapıları’nda dağıtılıyor

17
* Edirne Belediye Başkanlığı’nda görev yapan 8 personel ile Kapıkule ve Pazarkule Sınır Kapıları’nda 50 bin adet Tanıtım Broşürü dağıtılıyor.

HABER MERKEZİ
Edirne’nin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla Edirne Belediye Başkanlığı tarafından gümrük kapılarında 50 bin broşür dağıtılıyor. Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, Yaz mevsiminde tatile çıkan çok sayıda gurbetçinin Kapıkule Sınır Kapısı’ndan yurda giriş yaptığını, fakat yol güzergahının il dışında olması nedeniyle gurbetçilerin önemli bölümünün kente uğramadığını belirtti.
Türkiye’ye giriş yapan gurbetçilerin Edirne’ye uğramaları durumunda bundan çok sayıda esnafın faydalanacağını belirten Sedefçi; “Bu nedenle belediye olarak kentin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla Edirne’yi tanıtan 50 bin broşür bastırdık, bunları gümrük kapılarında dağıtıyoruz. Onbinlerce gurbetçinin bile kente gelerek alışveriş yapmasıyla ilin çehresinin değişeceğine inanıyorum. Belediyemiz sosyal sorumlulukları çerçevesinde Edirneli esnafların kazanmaları için böyle bir girişim başlattık” dedi. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.