5. sınıflara “Örnek Kahvaltı” dersi

24
Kırklareli Atatürk İlköğretim Okulu’nda öğrenim gören 5. sınıf öğrencileri sağlıklı beslenmeyi “Örnek Kahvaltı” ile pratikte uyguladı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Atatürk İlköğretim Okulu 5. sınıf öğrencilerine “Örnek Kahvaltı” dersi verildi. 5. sınıf öğrencileri Fen ve Teknoloji Dersinde işledikleri “sağlıklı beslenme” konusu ile ilgili sabah kahvaltısının önemini, dengeli ve sağlıklı beslenmenin nasıl yapılacağını kendilerine için düzenlenen Örnek Kahvaltı” ile anlama fırsatı yakaladılar. 
Alınan bilgiye göre; öğrencilere bir gün önce Kırklareli Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Hülya Arıkan tarafından sağlıklı beslenme ile ilgili bilgiler verildi. Öğrencilere, 7-12 yaş gurubunda bulunan bir çocuğun yemesi gereken gıdalar, vücuduna alması gereken protein, karbon hidratlar ve vitaminler anlatılarak bunları nasıl alacakları anlatıldı. Hangi vitamin eksikliklerinin şeker ve kalp hastalığına yol açtığı, Yetişkinlerde görülen şeker hastalığının küçükken sağlıklı beslenmediklerinden kaynaklandığı anlatıldı.
30 Eylül 2011 Cuma günü saat 09.30’da 4 öğretmen öncülüğünde Paşa Kafe’ye gelen 121 öğrenci “Örnek Kahvaltı” yaparak kendilerine anlatılan bilgileri pratikte uyguladılar. Öğrencilere bir sabah kahvaltısı sofrasında olması gereken Süt, Yumurta, Domates, Zeytin, Salatalık, Kaşar Peynir, Krem Peynir Çilek Reçeli, Bal ve Tereyağı ikram edildi. Öğrenciler neşe içinde kahvaltılarını yaparak sağlıklı beslenmenin ilk öğününü uygulamış oldular. (cs) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.