“5. Pınarhisar Kültür Sanat ve Gençlik Festivali’nin 1. günün de gençler Kolpa ile coştu

9
“5. Pınarhisar Kültür Sanat ve Gençlik Festivali” açılışı öncesi Belediye Başkanı Mustafa Cingöz misafirlerini Ali Özer Parkı’nda karşıladı.
HABER MERKEZİ
“5. Pınarhisar Kültür Sanat ve Gençlik Festivali” açılışı öncesi Belediye Başkanı Mustafa Cingöz misafirlerini Ali Özer Parkı’nda karşıladı.
Festivale; CHP Kırklareli Milletvekilleri Av. Turgut Dibek, M. Siyam Kesimoğlu, AK Parti Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan, Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, Vize Belediye Başkanı Selçuk Yılmaz, Evrensekiz Belediye Başkanı Halil Abanoz, Alpullu Belediye Başkanı Ahmet Durgun, Kaynarca Belediye Başkanı Sayit Uçan, Kıyıköy Belediye Başkanı İsmail Gök, Yenice Belediye Başkanı Hasan Kaynar, Vize Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Erdoğan,  İl Genel Meclisi Başkanı Behçet Şen, İl Genel Meclis Üyesi Çetin Şinikoğlu, CHP Pınarhisar İl Genel Meclis Üyesi Fuat Kabran, Pınarhisar 296 Sayılı Yağlı Tohumlar Kooperatifi Başkanı Salih Köse, Pınarhisarspor Kulüp Başkanı Mesut Günözen katıldılar.
Pınarhisar Belediyesi önünde ki meydanda yapılan törenin ardından, Pınarhisar Halk Eğitim Merkezi Folklor Ekibi bir gösteri yaptı. Gösteri sonrası, kortej festival alanına hareket etti.
Milletvekilleri ve Belediye Başkanları stantları gezdi. Milletvekili Turgut Dibek ve M. Siyam Kesimoğlu, Kofçaz Köysel Reçel Üretim işletmesi sahiplerinden Ayhan Yakar’ın standından doğal üretilen Yeşil Ceviz, Karpuz ve Domates Reçelleri’nden satın aldılar.
Köysel Reçel Üretim işletmesi sahiplerinden Ayhan Yakar,  Milletvekillerine, Reçellerinin üretiminde kullandıkları meyvelerin bir kısmını doğal ortamda, ilaçsız şekilde yetiştirdikleri ağaçlardan, bir kısmını da doğada kendiliğinden yetişen ağaçlardan toplattıklarını, ürünlerinde toz şeker, su, limon tuzu ve doğal meyveden başka bir şey kullanmadıklarını söyleyerek; “Ürünlerimizde kesinlikle koruyucu kimyasal madde, Glikoz ve şeker şurubu  kullanılmamaktadır. Hepsi tamamen doğaldır” dedi. 
Çoğunluğu gençlerden oluşan binlerce Pınarhisar’lı, erken saatlerde festival alanını doldurdular. Belgin Gölcük’ün şarkılarıyla eğlenen Pınarhisar’lılar, Zeynep Türkeş’in şarkılarıyla coştular. Zeynep Türkeş’ten sonra Kolpa Grubu sahneye çıktı. Kolpa Grubu’nun gençlere yönelik şarkıları, Pınarhisar’lı gençlerin çılgınca eğlenmesini sağladı.
Festivalde bir konuşma yapan Belediye Başkanı Mustafa Cingöz, 4.5 yılda verdikleri sözlerin tamamını yerine getirdiklerini, vaadde bulunmadıkları hizmetleri de gerçekleştirdiklerini söyleyerek; “Biz bu hizmetleri iktidarın desteği olmadan yaptık. Tek desteğimiz siz değerli Pınarhisar’lı hemşerilerimiz oldunuz” dedi.  Bunun üzerine Festival Alanı’nda Başkan Cingöz’e alkışlarla sevgi gösterileri yapıldı. (Faruk Ceylan-Erdoğan Şendir)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here