5. Kolordu Komutanlığı Güreş Müsabakaları yapıldı

34
Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) 5. Kolordu Komutanlığı’na bağlı birlikler..
HABER MERKEZİ
Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) 5. Kolordu Komutanlığı’na bağlı birlikler, “5. Kolordu Komutanlığı Güreş Takımı” Seçmeleri 21 Ekim 2014 Salı Günü Kırklareli Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı. 55. Mekanize Tugay Komutanlığı, 54. Mekanize Tugay Komutanlığı ve 1. Zırhlı Birlikler Tugay Komutanlığı’nda görev yapan 41 Güreşçi, 8 Sıklette yarıştı. 
5. Kolordu Güreş Takımı Seçmeleri Organizasyonundan yapılan açıklamada; “Birinci önceliğimiz, askerlerimize sporu sevdirmek,  bu güreş müsabakalarında başarılı olanlar ile 5. Kolordu Komutanlığı Güreş Takımı’nı kurmuş olacağız ve 1. Kolordu Komutanlığı Müsabakaları’na katılacağız. 1. Kolordu Güreş Müsabakaları, 3-7 Kasım 2014 tarihleri arasında Kırklareli’de yapılacak. Orada da başarı sağlayacağımıza inanıyoruz.”
Türkiye Güreş Federasyonu Kırklareli İl Temsilciliği Başkan Yardımcısı Arif Arıca 5. Kolordu Komutanlığı Güreş müsabakalarına katıldı. Arıca, bir açıklama yaparak Şunları söyledi; “Kırklareli Güreş İl Temsilciliği Olarak 5. Kolordu Komutanlığı’nın düzenlediği bu organizasyonu Kutluyorum. Gerçekten çok başarılı ve askerlerimiz için çok faydalı ve önemli bir organizasyon olmuş. Bu organizasyona bizde elimizden gelen desteği veriyoruz.”
Müsabakaları, Türkiye Güreş Federasyonu Kırklareli İl Temsilciliği’nden ve Edirne İl Temsilciliği’nden hakemler yönetti. (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here