“5 ile 7 kat olacak konutların sayısının yaklaşık 750 olması planlanmıştır”

11
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) Edirne’nin Uzunköprü ilçesindeki toplu konut yapma çalışmalarına başlayacağı bildirildi.

 AK Parti Edirne Milletvekili Prof. Dr. Necdet Budak, yaptığı yazılı açıklamada, Uzunköprü Kaymakamı Uğur Kolsuz ve beraberindeki heyetle ile birlikte, ilçede yapılmasını düşündükleri TOKİ projesinin hayata geçirilmesi amacıyla TOKİ yetkilileriyle son derece faydalı görüşmelerde bulunduğunu anımsattı.
Yetkililere, zemin etüd raporu ve planların teslim edildiğini ifade eden Budak, “5 ile 7 kat olacak konutların sayısının yaklaşık 750 olması planlanmıştır. Konutlar 2+1 ve 3+1 şeklinde olacak, ayrıca alışveriş merkezi, cami ve okul gibi sosyal donatılarda yapılacaktır.
Öte yandan, Roman vatandaşlarımıza yönelik olarak Mescit ve Aşcıoğlu mahallelerinde yapılacak konutlara yönelik ihale çalışmaları da devam                   etmektedir’’ dedi.
Budak, şunları                    kaydetti:“İlçemizde uzun yıllar ihmal edilen tarım, eğitim, sağlık, su alanlarındaki yatırımların tamamlanmasıyla İlçemizin çehresi değişmekte olup, geleceği parlaktır. Bu çerçevede, bölge milletvekili olarak, kaymakamımız, parti teşkilatımız ve yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşlarımız ile birlikte yaptığımız girişimler sonucunda ilçemize kazandırılan TOKİ projesinin hayırlı olmasını diliyorum.’’ aa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.