44. Tarım Festivali’nde kermes düzenlendi

25
Babaeski’de faaliyet gösteren Gaziosmanpaşa Kültür ve Öğrencilere Yardım Derneği, “44.Tarım Festivali” kapsamında öğrenciler yararına “Hayır Çarşısında Buluşalım” adı altında kermes düzenledi
HABER MERKEZİ
Babaeski’de faaliyet gösteren Gaziosmanpaşa Kültür ve Öğrencilere Yardım Derneği, “44.Tarım Festivali” kapsamında öğrenciler yararına “Hayır Çarşısında Buluşalım” adı altında kermes düzenledi. 
44.Tarım Festivali’nin 1.Gününden itibaren vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşan Gaziosmanpaşa Kültür ve Öğrencilere Yardım Derneği, Gündüz Onat Festival Alanında düzenledikleri kermeste, mahalli yöresel ev yemeklerinin yanı sıra, döner kebap, ızgara köfte, mantı, yaprak sarması, kesme soslu makarna, ekşimikli ve ıspanaklı gözleme çeşitleri, çiğ köfte ve evde açılmış cevizli baklava, Pomak tatlısı, kuru pasta çeşitleri, Ayakkabı ve Konfeksiyon Ürünleri yer aldı.
Her yıl “Tarım Festivali” zamanında “Öğrenciler Yararına Kermes” düzenleyen Gaziosmanpaşa Kültür ve Öğrencilere Yardım Derneği’nde bu yıl da gelenek bozulmadı.
Öğrenciler yararına düzenledikleri Kermes’te, 7’den 77’ye her kesime, her zevke, her kasaya, her keseye hitap eden hayır çarşısında vatandaşları buluşmaya davet eden Gaziosmanpaşa Kültür ve Öğrencilere Yardım Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Veteriner Hekim Muammer Öğüt, kermes’te; El emeği göz nuru çeşit çeşit nakışlar, işlemeler, el örgüleri, elbiseler, çeyizlik ve hediyelik eş yaların çok uygun ekonomik fiyatlarla sadece öğrencilerin yararına gelir amaçlı satıldığını belirterek, Festival süresince gördükleri yoğun ilgi ve alakadan dolayı Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı’ya ve hayırsever vatandaşlara teşekkür etti.
Gaziosmanpaşa Kültür ve Öğrencilere Yardım Derneği Üyeleri Mustafa Akçaoğlu, Mustafa Sapan ve Fatih Özcan’da, “44.Tarım Festivali” 1 ve 2. Günü, Gündüz Onat Festival Alanında açılan kermeste gece gündüz gösterdikleri üstün ve gayretten dolayı vatandaşların takdirini kazandılar. Kermeste 20 gönüllü kişi arasında, Babaeski İlçesine bağlı Ertuğral Köyü’nde 20 büyükbaş hayvanı baktıktan sonra gelerek görev yapan ev hanımı 3 çocuk annesi Ayşe Özcan, evde hazırladığı meşhur Pomak tatlısı saniyeler içinde bitti.
Festival sonuna kadar açık kalan kermeste; mahalli yöresel ev yemekleri, döner kebap, ızgara köfte, mantı, yaprak sarması, kesme soslu makarna, ekşimikli ve ıspanaklı gözleme çeşitleri, kuru pasta çeşitleri, çiğ köfte ve evde açılmış cevizli baklava çeşitleri yer aldı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here